Volvo kasvas kolmekordseks

Tõnu Tramm 08. juuni 2001, 00:00

Kõigi aegade rekordilise müügikuu suurimaks tõusjaks ei osutunudki kõigi aegade suurima kuumüügi teinud automark Peugeot, vaid hoopis Volvo, mis sootuks teisest hinnaklassist auto. Tõsi küll, nende kahe margi müüginumbrid ei ole võrreldavad ning aprill oli Volvole üsna kesine, kuid sellele vaatamata oli mais müüdud 27 Volvot siiski igati tähelepanuväärne tulemus. Sellest kõrgema tulemuseni on Volvo küündinud vaid paaril korral ja sedagi suures börsilaines kolm aastat tagasi: 1998 aasta aprillis ja sama aasta septembris.

Igatahes tõsiasi, et Volvot on tänavu Eestis rohkem müüdud kui mõnda rahvale märksa taskukohasemat automarki (?koda, Fiat, Hyundai, Kia) ja kallimatest markidest jääb ta alla vaid Mercedesele ja Audile, annab alust tõdeda, et ?revolutsioon? teisel pool väikest lompi on kulgenud igati edukalt.

Mai müügitabeli juures ei pääse siiski ümber ka Peugeot?st. Sedapuhku on põhjust Peugeot?d mainida seetõttu, et esmakordselt ületas üks automark kuu jooksul Eestisse müüdavate autode puhul 200 piiri.

Teiseks suutis Peugeot verivärske mudel 307 tõestada kõikide ennustajate ootusi, et automüügitaevasse on tõusmas uus täht. Esimest korda näidati seda mudelit eestlastele 22. mail ning lähema nädalaga osteti ära juba 17 autot. Sellisest läbimüügist unistab ilmselt iga meie autokaupmees, rääkimata tõsiasjast, et mais müüdi Eestisse igal tööpäeval terve tosin Peugeot sõidukit.

Veel tasub mainimist see, et aasta kogumüügi TOP 10 tõukas Volkswagen teiselt kohalt Toyota ning Nissan 4-lt kohalt Opeli. Honda müük on hakanud aga tõusma sellise raginaga, et juba jagab ta Mazdaga 6. ja 7. kohta ning arvestades uue Civicu suurt tellimisjärjekorda ja peatset 5ukselise versiooni saabumist, on tõenäoline, et juba lähikuudel kerkib Honda veel mõnegi koha võrra.

Ja veel ? üle mitme aasta leiab müüdud autode realt Daihatsu nime. Seda ?jaapanlast? on üritanud müüja paljud firmad, viimati katsetanud aktsiaseltsil Legano ei õnnestunud maha müüa ühtegi autot. Sedapuhku läks uuele katsele Subaru müüja AS Mariine Auto ja näib, et märksa edukamalt ? kaks esimest ?linnukest? on juba kirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing