Nokia mobiilturu arengu osas hetkel pessimistlik

08. juuni 2001, 10:39

Nokia ei ole näinud viimastel nädalatel, et turu olukord oleks paremuse poole liikunud, ütles Nokia Mobile Phones president Matti Alahuhta intervjuus Financial Times`le.

Euroopas on tema sõnul probleem selles, et telekomioperaatorid ei subsideeri enam niipalju kui möödunud aegadel mobiiltelefonide ostmist ning hoiavad tagasi sooduskampaaniatest.

Ma ei usu, et mobiiltelefone hakatakse lähitulevikus subsideerima nii innukalt kui seda tehti 12 kuud tagasi, ütles Alahuhta.

GPRS telefonide tutvustamine selle aasta teises kvartalis on üks faktor, mis kiirendab antud tootmisharu, ennustas Alahuhta. Kasvu kiirendab ka järgmise aasta teisel poolaastal 3G teenuste turule toomine nii Jaapanis ja Euroopas.

Alahuhta täheldas, et teda ei häiri suurenenud konkurents Jaapani mobiiltelefonide tootjate poolt ja nende võimalus võtta eeljärjekorras kasutusele 3G, teatab Financal Times.

Nokia aktsia oli täna kell 10:32 Helsingi börsil tõusnud 1,9%, 36,7 euroni peaasjalikult tänu maailma suurima mikrokiipide tootja Inteli eile avaldatud positiivsete tulevikuväljavaateid tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing