Eestis ringlevad libaarved

Peeter Raidla 11. juuni 2001, 00:00

Firmadesse saadetud arvetel pole ühtegi Karlimo Grupiga seotud isiku nime ega ka telefoninumbrit. Karlimo Grupi Tallinna aadressina on märgitud Pärnu mnt 138 ehk maja, mida tegelikult polegi olemas.

Pärnu mnt 142 hoovi peal tegutsevas garaa?is töötanud mehed kinnitasid, et tabamatut Karlimo Gruppi käib peaaegu iga päev keegi nende hoovi pealt otsimas. ?Kui otsustada rahvahulga järgi, kes Karlimot siin otsimas käivad, siis peab neid arveid olema välja saadetud meeletus koguses,? sõnas töömees. ?Neid on käinud otsimas isegi linnavalitsuse inimesed.?

Ettevõtete asutamisega tegelev Jako Kruuse osaühingust Casa Consulting, kes vormistas ka Karlimo Grupi asutamisdokumendid, ütles, et nemad müüsid nimetatud ettevõtte 1999. aasta detsembris Viljar Libbale.

Passi järgi oli ta pärit Vana-Antslas, firmat ostes ütles ta aga kaks Tallinna aadressi. Karlimo Grupi tegevuskohana pandi kirja Sõle 14 ja Libba kui uue omaniku ja tegevjuhi asukohana Sõpruse pst 3-40.

Karlimo Grupi poolt ettevõtetesse saadetud arvete summad ei ole tavaliselt suured, ulatuses paari-kolme tuhande krooni kanti. Näiteks Äripäeva Kirjastusele laekunud arve summa oli 2736,8 krooni. Ka käibemaks oli korralikult välja arvutatud.

Mitme ettevõtte raamatupidajad avaldasid arvamust, et Karlimo Grupi ?äriidee? seisnebki ilmnes suhteliselt suurtesse firmadesse väikeste arvete saatmises. Seda lootuses, et arve paljude tegelike arvete hulka ära eksib ning kogemata kombel ära makstakse. Karlimo Grupp kasutab arve järgi otsustades Ühispanka.

Karlimo Grupp on praegu registreeritud ka käibemaksukohustuslasena. Krediidiinfo andmeil lõpeb aga tema käibemaksukohustus selle aasta 30. juunil.

Politseiameti pressiesindaja Aet Truu kinnitas, et vähemasti Tallinna politsei poole ei ole veel ükski Karlimo Grupi potentsiaalne petuohver avaldusega pöördunud.

___________________________________________

Kas teile kuulub Karlimo Grupp OÜ?
Jah.

Äripäevale saadeti libaarve Karlimo Grupist liimpulkade ja teiste kontoritarvete eest. Kas te olete taolisi arveid paljudele firmadele saatnud?
Ei ole saatnud. Mina ei ole neid kellelegi saatnud.

Aga kes neid arveid saadavad?
Ma ei oska öelda. Minu nimel ei tohiks firma enam olla.

Äripäevale öeldi firmade asutamisega tegelevast Casa Consultingust, et teie ostsite 1999. aasta detsembris firma Karlimo Grupp.
Aga see oli ainult korraks. Minult peaks see firma olema juba üle antud küll.

Kust ma leian inimesed, kes nüüd selle firma taga on?
Mul ei ole küll enam infot selle kohta.

Kellele te selle firma üle andsite?
Mul ei ole meeleski. Mul on vist kodus see telefoninumber. Selle juristi telefoninumber, kes sellega tegeles. Mul ei ole seda numbrit praegu kaasas.

Kas see jurist tegutses Tallinnas?
Jah. Ta tegutses Narva maanteel.

Te ostsite selle firma 1999. aasta detsembris. Millal te selle firma üle andsite?
See oli kohe jaanuaris.

Kuidas te selle inimesega kokku saite, kellele te selle firma üle andsite?
See oli mingi tuttava kaudu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing