Lugeja küsib

Elari Udam 11. juuni 2001, 00:00

Kinnisvara haldusturul on käesoleval aastal toimunud märkimisväärne selginemine. Välja on jagatud esimesed kinnisvara halduse ja hoolduse sertifikaadid ning nooremhaldurite kutsetunnistused, mis tõendavad nende omanike oskuste ja teadmiste täielikku vastamist Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu (EKHHL) esitatud standarditele. Turul tegutsevatest haldusfirmadest on tänaseks kõrgemate tärnide vääriliseks peetud viit Tallinnas tegutsevat ettevõtet: Uus Maa Kinnisvarahaldus, Mustamäe Kinnisvarahaldus, Armel Haldus, Eri Valduste AS ja Mendelson Haldus.

Tänapäeval on tellijal haldusturul erinevate firmade kvaliteedi- ja hinnataset väga raske, kui mitte võimatu võrrelda ? pakutavate teenusepakettide hulk on suur. Kuna haldusfirmad pakuvad teenuseid, mille kvaliteet selgub alles kasutamise käigus, langetavad kliendid enamasti otsuse firma üldisele mainele, mitte konkreetse teenuse kvaliteedile tuginedes. EKHHLi poolt läbiviidav sertifitseerimine on objektiivne alus kliendile parima otsuste langetamisel.

Kinnisvara haldaja valimisel on määrava tähtsusega pakutava teenuse kvaliteet, halduri tase ja arenemisvõime. Infotehnoloogia kiire areng avab uusi võimalusi, nõuab halduri pidevat enesetäiendamist ning kehtestab uusi standardeid. Uued standardid ja IT-lahendused hoiavad kokku halduri tööaega ning võimaldavad paremini optimeerida kulusid.

Kogenud haldur oskab ette näha probleeme lepingute täitmisel, mis võivad hilisel avastamisel omanikule väga kulukaks minna. Kuigi hästi hallatud majades tundub omanikel, et asjad kulgevad probleemideta iseenesest, on selle taga aastatepikkune sihikindel ja asjatundlik töö.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing