Õllepudel kallineb 10?20 senti

Sirje Niitra 11. juuni 2001, 00:00

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Cardo Remmeli sõnul oli hinnatõus paratamatu seoses sisseostetava linnase kallinemisega. Nimelt lõpetasid Euroopa Liidu riigid selle aasta algusest linnase ekspordi doteerimise.

Remmel ütles, et Saku Õlletehas hoidis hinnatõusu kinni nii kaua kui võimalik, kuid pidi turuliidrina nüüd, suve hakul, selle raske sammu astuma. Hinnakokkulepet põhikonkurendi Tartu Õlletehasega Remmel eitas, lausudes, et see ei ole nii ägedas konkurentsiolukorras võimalik.

Remmeli sõnul pole lähiajal tooraine hinnatõusu ette näha, mistõttu peaks ka õlle hind uuele tasemele pidama jääma.

Tartu Õlletehas läheb turuliidri Saku Õlletehase hinnatõusuga kaasa pärast nädalast viivitust ehk 18. juunil. A Le Coqi õlu kallineb konkurendiga sarnaselt 10?20 senti pudeli pealt.

Ka Viru Õlu plaanib lähiajal tooraine ja energia hinna tõusule viidates tõsta õlle hinda 10?20 senti pudelilt.

Tartu Õlletehase Põhja-Eesti müügijuht Margus Liik põhjendas hinna tõstmist nädala võrra hiljem, kui põhirivaal Saku Õlletehas seda teeb, suuremate toormevarudega. ?Meil on seetõttu võimalik hinda pisut kauem kinni hoida,? lausus ta.

ASi Viru Õlu finantsdirektor Marianne Paas ütles, et väikestel õlletootjatel ei jää muud üle kui suurte hinnatõusuga kaasa minna. Surve hinna tõstmiseks oli tooraine ja elektri hinna pideva tõusu tõttu juba ammu olemas, lisas ta. ?See on sundolukord, sest keegi ei saa lubada kahjumiga tootmist,? lausus Paas.

Viru Õlu tõstab finantsdirektori sõnul hinda lähiajal.

Viru Õlu turuosa Eesti õlleturul on praegu 8?9 protsenti, kuid ettevõte on seadnud eesmärgiks selle suurendamise lähiaastail 20 protsendini. ?Leiame, et kõik ei pea tingimata jooma ainult Saku või A Le Coqi õlut, vaid valik võiks olla palju laiem,? nentis Paas.

ASi Pärnu Õlu tegevdirektor Endel Vare ütles, et järgmisest nädalast Pärnu õlle hind veel ei tõuse, kuid ei välistanud hinnatõusu mõne aja pärast. Vare sõnul on Eesti tarbija hinnatundlik ja eriti palju hinda tõsta ei ole võimalik.

?Seni kuni poeletilt saab mõne õllepudeli kätte kuue ja poole krooniga, ei saa me kuigi palju hindu tõsta,? selgitas ta. Vare sõnul muudab olukorra raskeks seegi, et mõned kaupmehed on hakanud lisama tootja hinnale varasema 20 protsendi asemel kuni 30 protsenti.

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proos ütles, et amet jälgib õlleturul toimuvat tähelepanelikult ja kui selgub, et kaks suurt tegijat tõstavad hinda ühe palju, on põhjust asja uurida. ?Tegu võib olla loogilise põhjendusega, aga võib olla ka midagi muud,? lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing