Preatoni ehitab Rotermanni kvartalisse uue ärikompleksi

11. juuni 2001, 07:57

Itaallasest kinnisvaraärimehele Ernesto Preatonile kuuluv AS Pro Kapital plaanib rajada Tallinna Rotermanni kvartalisse poole miljardi kroonise ärikompleksi, kirjutab Eesti Päevaleht.

ASi Pro Kapital direktor Andrus Laurits ütles, et ettevõte soovib rajada Rotermanni kvartalisse kolmest kuni kuuest hoonest koosneva ärikompleksi, kuid linna poolt korraldatud sadama-ala müügi venimine ei anna selleks võimalust.

?Meie oleme valmis kompleksi rajama, olemas on ka esialgne nägemus idee tasandil sellest, milline kompleks välja hakkab nägema, kuid linn seab selleks piirangud,? sõnas Laurits.

Lauritsa sõnul sõltub uue ärikvartali rajamine suuresti sellest, kuidas admiraliteedi basseini kõrval asuva maa müük kulgeb ning kelle kätte maa tulevikus läheb. Eelkõige on see oluline klientide liikumissuuna tõttu, kuna linn soovib rajada Viru hotellist kuni sadamani läbi Rotermanni kvartali kulgeva jalakäijate tsooni.

Kokku on Pro Kapitalil Rotermanni kvartalis viis kinnistut kogupinnaga 17 000 ruutmeetrit. Seda, kui suure hinnaga ja millal ettevõte krundid soetas, ei osanud Laurits öelda.

Kinnisvarafirma soovib kvartalisse ehitada ärikompleksi, kuhu kuuluvad ka parkimismaja, büroo- ja korteripinnad, aga ka meelelahutuskohad.

Lauritsa sõnul Pro Kapital ise ärikompleksis tõenäoliselt opereerima ei hakka. Praegu seisavad ettevõtte kinnistud Rotermanni kvartalis tühjalt, osadel kinnistutel asuvad ka räämas hooned.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing