Enne vette minemist sukeldu internetti

Indrek Kald 12. juuni 2001, 00:00

http://www.evp.ee

Enama kui kümne eraldi alapealkirjaga nõuandeni jõudmiseks tuleb vetelpäästeühingu kodulehe avaküljel leida link Teadmiseks ja klikata sellel. Edasi võib tutvuda ohutusnõuetega, mida peaks arvestama nii väli- kui siseveekogudes ujudes, paadiga sõites, puhkeretkel veekogu kallastel, veespordis ja lihtsalt paadi või purjelauaga sõites.

Seejuures annab vetelpäästeseltsi koduleht ka detailse ülevaate, mis peab kuuluma kaatrite ja paatide varustusse, et nendega saaks turvaliselt vee peale minna. Seda nimekirja lugedes tundub küll, et suur osa väikeste meresõiduvahendite omanikest ei ole siiski kogu vetelpäästjate soovitatavat varustust tõsiselt võtnud (näiteks peab igas paadis olema kompass, esmaabikomplekt, udupasun või vile jms).

Sama kodulehte võiksid külastada ka veespordihuvilised, sest sealt leiab mitmeid ohutusreegleid akvalangistidele ja veesuusatajatele. Eriti põhjalikult käsitletakse sukeldumise temaatikat, sest seda ala harrastab ilmselt kõige suurem osa veespordihuvilistest.

Järgmine link viib veeõnnetuses abi saamise lehele, kus külastajale selgitatakse üksikasjalikult, kuidas päästa inimesi uppumisest ja mil moel neid vees turvaliselt transportida. Samuti antakse nõuandeid, kuidas ise ohuolukorras käituda.

Vetelpäästeseltsi koduleht tutvustab ka kümneid suunavaid ja keelavaid vee- ning rannamärke, mida võiks üldjoontes teada ka tavainimesed, kes vaid harva veekogu äärde või merele satuvad. Samuti pakutakse infot signaal- ja sinilippude kohta.

Kui jätta kõrvale võrdlemisi algajale arvutigraafikule omased animeeritud pildid erinevatel vetelpäästeühingu lehekülgedel, siis ühes osas teenib kodulehte haldav mittetulundusühing küll hulga miinuspunkte ? avalehel tervitatakse iga külastajat saluudiga ja soovitakse talle head ja edukat uut aastat. Õnneks küll 2001., mitte enam 2000. aastat? Kodulehe praktilise osa väärtust see siiski ei vähenda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing