ARK protesteerib Äripäeva süüdistuste vastu

12. juuni 2001, 15:41

Vastuseks tänases Äripäevas ilmunud artiklile 'Erafirma teenib riigilõivult' teatame, et artiklis kajastatud faktid olid ARK seisukohast moonutatud ning artikkel kokkuvõttes lugejale eksitav.

Erinevalt artiklis väidetule ei ole ARK kuidagi seotud OÜga Liivi Teenindus, mis tegutseb ARK naabermajas üüripinnal toitlustamise ja maksete kogumisega.

Edasi teatab autoregistrikeskus järgmist:

Oleme sunnitud teatama, et Äripäeva artikkel on tendentslik ja eksitav, kuna:

* ARK tegutseb aadressil Mäepealse 19, OÜ Liivi Teenindus aga ARKga mitte seotud üüripinnal aadressiga Lohu 12. Samuti tegutseb kindlustuspoliise müüv Nordika Kindlustus aadressil Lohu 12, mis ei ole ARK pind.

* Vastavalt Riigilõivuseadusele on ARK kohustatud maksja soovil vastu võtma riigilõivu kuni 100 krooni, mis on ARKis korraldatud. Riigilõivu tasumisel suuremas summas valib iga tarbija ise talle sobiva maksekassa.

* ARK teostab seadusest tulenevat kontrolli oma töötajate ja nende lähikondlaste seotuse kohta ärifirmadega, millede tegevuse kontrollimine on ARK ülesanne. ARK ei ole kohustatud ega reguleeri ja kontrolli oma töötajate lähikondlaste seotust erinevate ärifirmadega muudel puhkudel.

* ARK sooviks on alati olnud tarbijatele kvaliteetse ja kiire teeninduse tagamine ka makse võimaluste pakkumise läbi ARK büroode juures, mis on aga mitmel pool Eestis teostamata, kuna suurpangad pole olnud alati huvitatud maksete kogumisest ARK büroode juures. Seetõttu ei saaPõlvas, Kärdlas, Jõhvis, Jõgeval ja Valgas ARK büroode juures tasuda suuremaid makseid kui 100 krooni. ARK Haapsalu ja Paide büroos võtab riigilõivu makseid vastu Eesti Post.

Kokkuvõttes loodame, et Äripäev kaasab tulevikus oma artiklitesse loogika, mille kohaselt ei saa ühelegi asutusele ega isikule ette heita tegevust, mille kontrollimiseks ja juhtimiseks viimasel puuduvad vahendid ja võimalused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing