Hansa Capital võtab raha sisse 5,25% ja annab välja 8-9%ga

Inno Tähismaa 12. juuni 2001, 13:12

Hansapanga tütarettevõte AS Hansa Capital sai viimase võlakirjade müügiga raha sisse 5,25%ga ja välja laenab 8-9%ga.

Viimane 100 mln laen võlakirjade näol oli mõeldud faktooringu rahastamiseks Eestis, kus raha läheb kaupade ostmiseks, nii kauba ostja kui müüja on Eestis.

Hansa Capitali faktooringujuht Kalle Kiigske ütles, et 1 aastase laenu võtmise põhjus oli nõudluse suurenemine faktooringu järele. Nii näiteks on 40% selle teenuse kasutajatest hulgikaupmehed, kes saavad pangalt kauba eest raha kohe kätte ja pank tegeleb edasi klientidelt raha kättesaamisega. Kiigske põhjendabki faktooringutoodete populaarsuse kasvu sellega, et pank pakub lisaks rahastamisele ka nõuete kogumist ja eri riskide maandamist.

Hansa Capital sai kroonilaenu kätte 5,25%ga, mis on Eesti tingimustes väga hea hind. Välja laenab ettevõte raha 8-9%ga, suurematele ettevõtetele ka soodsamalt.

Raha hankimisega tegelenud teise Hansapanga tütarettevõtte, AS Hansabank Marketsi intressitoodete osakonna töötaja Ott Jalakas ütles, et Hansa Capital on ka varasematel aastatel Eestist laenu võtnud, mistõttu selles polnud midagi erakordset. Tema sõnul polnud see tulekahju kustutamine.

Hansapanga finantsdivisjoni töötaja Meelis Paakspuu ütles, et mõistlik oli seekord raha turult kokku laenata, kuna turul on intressid samasugused kui Hansapangast laenates. ?Seda võib võtta kui grupi rahastamist,? lisas ta.

Pakspuu sõnul on intressid praegu väga soodsad, isegi Hansapangast endast poleks odavamalt laenu saanud. Tema sõnul oli algselt mõeldud laenata 60 mln krooni, aga huvi laenamise vastu ulatus 300 mln kroonini, mistõttu võeti kohe 100 mln krooni. Raha läheb välja kiiresti, nädala-pooleteise jooksul.

Paakspuu sõnul saavad Eestis nii odavat laenu võtta praegu ainult üksikud suured infrastruktuuriettevõtted ja pangad. Hansa Capital on sama suur kui Ühispank, bilansimahuga 14 mld krooni. Hansa Capitali tegevusest 65% on Eestis, 35% jaguneb võrdselt Läti ja Leedu vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing