Pensionireform käivitub aasta pärast

12. juuni 2001, 08:08

Võimuliit paneb homme riigikogus lõpphääletusele kogumispensioni seaduse eelnõu, mis kohustab pensionireformi II sambaga liitujaid maksma 2002. aasta 1. juulist oma palgalt kaks protsenti muretuma vanaduspõlve heaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui praegustele töötajatele on reformiga ühinemine vabatahtlik, siis uued tööturule sisenejad ehk 18aastased noored peavad sissemakseid tegema kohustuslikus korras.

Igakuine pensionifondi investeerimine on edaspidi vältimatu ka kõigile II sambaga ühinejatele, sest nad ei saa enam oma avaldust tagasi võtta.

?Meie prioriteet number üks on praegu kogumispensioni rakendamine,? ütles koalitsiooninõukogu esimees Andres Tarand. Koalitsiooninõukogu otsustas eile pensionisüsteemi radikaalse reformimisega alustada seni kavandatust pool aastat hiljem. Varem rõhutas valitsusliit uue seaduse võimalikult kiire jõustamise vajadust.

Kui eelnõu esialgse variandi järgi oleks maksete kogumine pensionifondi alanud uue aasta 1. jaanuaril, siis riigikogu rahanduskomisjon lükkas kõiki tähtaegu edasi.

?Muidu ei jõuaks inimeste seas teha selgitustööd,? ütles rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson.

Muudetud eelnõu järgi saavad inimesed langetada otsuse, kas ühineda II sambaga või mitte 2002. aasta 1. veebruarist 1. maini. Algse variandi järgi tuli valik ära teha juba selle aasta 1. oktoobriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing