Aktsionäride avaldamine valuline

Tõnis Oja 13. juuni 2001, 00:00

Konkursil osalenud aastaraamatutest on finantsnäitajad kõige paremini esitatud Hansapanga väljaandes. Panga eeliseks teiste ees on küllalt pikaajaline börsil noteerimine, aga loomulikult ka suurus ja sellega kaasnev inimressurss.

Hästi on võitjal esitatud nii üld- kui ka lühiaruanne, samuti tähtsamad suhtarvud. Peamised finantsnäitajad on ära toodud viimase viie aasta lõikes, mis annab investoritele hea võimaluse jälgida ettevõtte käekäiku pikema perioodi jooksul.

Hansapanga aruande lubamatu puudus on aga see, et ei ole infot tippjuhtkonnale kuuluvate aktsiate hulga kohta.

Ettevõtte aktsionäride struktuuri väljatoomine oligi üks aastaraamatute valupunkte. Aktsionäre mainiti kuskil tekstis või oli aktsionäride struktuur välja toodud kahes eri kohas.

Finantsnäitajate esituses teise koha saanud Harju Elektril oli aktsionäride struktuur kõige paremini avaldatud, hõlmates nii nõukogu ja juhatuse liikmete aktsiaportfelle kui ka märgitud optsioone.

Finantsnäitajate esituse põhjalikkuse ja ülevaatlikkuse poolest paistsidki silma Hansapanga ja Harju Elektri aastaaruanne.

Teiste ettevõtete väljaanded olid ühtlaselt keskpärased. Eriti peaksid oma aruannete taset tõstma börsiettevõtted, kuna börsil noteerides ja avalikuks muutudes peaks peamiste finantsnäitajate ajalugu, tähtsamad suhtarvud ning loomulikult firma aktsionäride struktuur aastaraamatus kui ettevõtte visiitkaardis ikka esitatud olema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing