Eesti arvutikasutaja langes emakeelse psühhoviiruse ohvriks

Kaido Einama 14. juuni 2001, 00:00

Inimesed tahavad tavaliselt hädaohu eest oma sõpru hoiatada ja nii ummistabki sama hoiatuskiri üksteisele saadetuna kasutajate postkastid.

Selline hoiatuskiri pole kahjulik peale selle, et tekitab kasutajates segadust ja paanikat. Mai eelviimasel nädalal massiliselt levima hakanud hoiatuse oli keegi koguni vaevaks võtnud eesti keelde tõlkida ja see pseudo-viirus levis massiliselt maikuu lõpuni.

Teates viiruse kohta öeldi, et see sisaldub failis SULFNBK.EXE ja käivitub 1. juunil. Antiviirusetootja Kaspersky Labi lehel öeldakse, et nagu tavaliselt ikka viiruste müstifikatsioonide puhul, on ka selles teates kirjas, et mitte ükski viirusetõrjeprogramm pole suuteline seda viirust tuvastama ja seetõttu on kiireimaks võimaluseks sellest viirusest vabanemiseks otsekohene viirusefaili kustutamine.

Fail SULFBNK.EXE on ohutu ja Windowsi tööks vajalik fail, mida ei tohi kustutada. Teda kasutatakse pikanimeliste failide reservkopeerimiseks. Windows jääb temata küll tööle, kuid teatud juhtudel võib lakata arvuti töötamast.

Hoiatus sai alguse ühe kasutaja poolt avastatud viirusega failist SULFBNK.EXE, mis oli nakatunud viirusega Magistr. Heasoovlik kasutaja arvas, et see fail on ohtlik ja otsustas oma sõpru hoiatada. Samasuguse nalja saatis USAs teele üks programmeerija, kes soovitas sõpradel kustutada fail aol.com. Naljast sai aga epideemia, kui mõni hoiatuse saaja seda tõsiselt võttis ja kõigile teistele edasi saatis. Pärast faili kustutamist ei töödanud enam internetitarkvara AOL.

Viirusetõrjujate müüginumbrid suurenesid mais samuti just tänu uutele hittviirustele. IT Tarkvara sai üle Symanteci hinnatõusust põhjustatud langusest ja müüs vaid veidi vähem kui rekordilisel jaanuarikuul. GT Tarkvara on ajastanud tõusu suvekuudele, millal peaks tulemusi andma hiljuti toimunud antiviiruse seminar. Ka Stallioni müüdav Trend Micro peaks trendikaks saama juunis, kui algab toodete ülemaailmne sooduspakkumine. BCS Infra andmetel oli eelmine kuu Eestis taas hittviiruseks Magistr, mis muudab nime ja 9. maist levis maailmas Homepage, mis 10 mai pärastlõunal jõudis massiliselt ka Eestisse.

Antiviiruste müügi TOP mais

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing