Endine ametnik jäi kohtus õigeks

ÄP Online 14. juuni 2001, 00:00

Paalot süüdistati selles, et ta võõrandas Tartu linnavolikogu nõusolekuta ja linnavalitsusega kooskõlastamata laenuraha eest rekonstrueeritud katlad ASile Anne Soojus, ja selles, et 2,9 miljonit krooni oli kulutatud kütuse ostuks ning turbauuringuteks.

Kohus leidis, et varade võõrandamine Anne Soojusele otsustati kollegiaalselt. Samuti leidis kohus, et Paalo ei kasutanud kütuse ettemaksu meelevaldselt ega oma ametiseisundit kuritarvitades.

Paalo kaitsja, vandeadvokaadi Aivar Pilve sõnul on kohtuasi negatiivne näide, kuidas alusetute süüdistustega on püütud poliitilist küündimatust varjata. ?Süüdistuses on aluseks võetud, et linna nimel vastutas vaid Paalo ja kõik teised on käitunud õiguspäraselt,? ütles Pilv.

Tartu linnavalitsuse linnasekretär Jüri Mölder ütles, et kuigi Tartu linn oli protsessi kaasatud kolmanda isikuna ning oli esitanud ka tsiviilhagi, oli linn protsessist väljunud juba pärast Tartu soojamajanduse müümist.

Tartu müüs eelmise aasta sügisel Tartu Keskkatlamaja aktsiad 230 miljoni krooni eest ASile KotkaEnergy Holding. Linn maksis selle raha eest ära 1994. aastal Maailmapangast võetud soojalaenud.

Tartu linnakohus mõistis Priit Paalo 16. okt 2000 süüdi ning karistas teda üheaastase vabadusekaotusega katseajaga. Tartu ringkonnakohus mõistis Paalo 29. jaanuaril õigeks.

Priit Paalo töötas Tartu linnavalitsuse energeetikaosakonnas 1993?1995. Pärast seda oli ta kuni 1998. aasta sügiseni ASi Anne Soojus juht. Alates 1999. aasta algusest töötab Paalo ASi Kohtla-Järve Soojus soojusvõrkude direktorina.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing