Moskva ärimees otsib ostjat Kolbakovi miljonivõlale

Väinu Rozental 15. juuni 2001, 00:00

?Kasutame kõiki võimalusi võla tagasisaamiseks,? räägib moskvalase Vitali Kolesnikovi esindaja, varem uurija, kohtuniku ja vandeadvokaadina tegutsenud Rein Pärtel, kes praegu praktiseerib Tartus juristina.

Pärtel loodab, et ehk äratab kuulutus huvi inimeste või organisatsioonide seas, kes tegelevad võlgade tagasinõudmisega. ?Või paneb avalikustamine Kolbakovi tegutsema,? sõnab Pärtel. ?Seni on Kolbakov jaganud võlgnikule ja mulle vaid korduvaid lubadusi maksta võlg homme ära.?

Pärteli sõnul ei tahetud Postimehes algul tema kuulutust vastugi võtta. ?Konsulteeriti lausa juristiga,? meenutab Pärtel ja lisab, et ta plaanib samasisulise kuulutuse avaldada ka Äripäevas ja Eesti Päevalehes. Kuulutus selle nädala kolmapäevases Postimehes läks Pärteli andmeil maksma 1357 krooni.

Inkassofirma ASi Intrum Justitia tegevdirektor Ivar Tammemäe möönab, et võla pakkumine avalikkuse kaudu on tavatu. ?Tavatu käik paneb kohe mõtlema, mida sellega soovitakse saavutada,? sõnab Tammemäe. ?Kui asjal oleks sajaprotsendiline väärtus, siis seda ju ei müüdaks.? Võib-olla pole Kolbakovil võlglasena isiklikku vara, lisab Tammemäe.

Tartu maakohus tegi eelmise aasta 28. novembril tagaseljaotsuse, mille kohaselt mõistis Vambola Kolbakovilt ja Indrek Ressarilt solidaarselt Vitali Kolesnikovi kasuks välja veidi üle 1 miljoni krooni.

Vambola Kolbakov ütleb, et tema teada on ERA Liising selle kohtuotsuse edasi protestinud, sest Kolesnikoviga sõlmitud laenuleping pärineb ERA Panga moratooriumi ajast ning on ebaseaduslik. Kolbakov ei soovinud täpsustada, kes on Indrek Ressar.

Pankrotistunud ERA Pangast probleemseid laene ostnud ERA Liisingu projektijuhi Olle Kase sõnul meenub talle, et antud laenulepingust oli juttu. ?Jagati ka mingeid korraldusi,? meenutab Kask. ?Kui kaugele asi jõudis, ma ei tea, ja ma ei saa seda ka hetkel kontrollida.?

Laenuleping Kolbakovi ja Ressari ning Kolesnikovi vahel pärineb 1998. aasta novembrist. Kolesnikovi rahaga tehti ERA Panga sisene arveldus, millega maksti ära Kolbakovi ja Ressari varasemad võlad. Kokku kanti üle 1,7 miljonit krooni ja 22 475 USA dollarit. Koos intressidega on võlg tänaseks kasvanud üle 3 miljoni krooni.

?Kolesnikov, kes kartis, et ta raha võib pankrotiohtu sattunud ERA Panka kinni jääda, pidas otstarbekamaks sõlmida tuntud ärimehega laenuleping,? räägib Rein Pärtel. ?Nüüd helistab Kolesnikov mulle aeg ajalt, vangutab telefoni teises otsas pead ja küsib ?kak ?e tak?.?

Kolesnikovi sõnul on ta Kolbakovis pettunud. ?Mulle tutvustati Kolbakovi kui lugupeetud ärimeest ja soovitati teda kui kindlat partnerit,? räägib Kolesnikov. Kolesnikovile kuulub tõlkefirma Moskvas, mis tõlgib ja toimetab vene, inglise, eesti ja teistesse keeltesse peamiselt auto- ning tehnikaalaseid tekste.

Jõgevamaale Painkülla toiduõlitehase rajanud ning Põlvamaale bioplastitehast rajava Kolbakovi on Tartu maakohus tänavu 26. jaanuaril mõistnud süüdi kelmuses ja omavolis. Kohus karistas teda kolmeaastase tingimisi vabadusekaotusega ning mõistis riigi kasuks välja ligi 600 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing