USA aktsiaturgude must vari Helsingi kohal, Stockholm plussis

Peeter Koppel 15. juuni 2001, 09:46

Eilne tehnoloogiasektori aktsiate järsk kukkumine USA aktsiaturgudel ei jätnud suhteliselt tehnoloogiakesksetele Helsingi börsile tänase kauplemispäeva alguses erilist võimalust.

Stockholmi börs aga alustas kauplemispäeva positiivse noodiga. Selle põhjuseks oli Dagens Industris ilmunud artikkel nagu oleks Ericsson planeerimas strateegilist liitu Sun Microsystemsiga.

Käesoleval aastal on Helsingi ja Stockholmi börsiindeksid kogu maailmas protsentuaalselt kõige rohkem kaotanud.

Helsingi börsi üldindeks HEX oli kella 9.40 seisuga nõrgenenud 1,42 protsenti ning liikus 8198,34 punktil. Tähelepanu keskmes püsivad tehnoloogia- ja telekommunikatsiooniaktsiad aga ka metsandussektor. Viimase põhjuseks on metsandusettevõtte M-Real kolmapäeval antud kasumihoiatus

Nokia ADR sulgus eile New Yorgis arvestuslikult 25,64 eurol. Kell 9.40 oli Nokia aktsia kaotanud 1,72 protsenti ja liikus Helsingis 25,70 euro tasemel.

Sonera aktsia liikus samal 0,43 protsenti kõrgemal 9,24 eurol. Sonera ADR sulgus eile USAs arvestuslikult 9,05 eurol. Sonera ja Telia ühinemiskõnelused on väidetavalt venimas, kuna kokkuleppele ei suudeta jõuda kõige tähtsamas ? nimelt hinnas, mida Telia maksma peaks. Telia pakub aktsiate eest praegust turuhinda pluss mõningast preemiat, samas 53 protsenti Sonerast omav Soome valitsus soovib oma osaluse eest saada Sonera viimase 12 kuu keskmist hinda. See aga on poole suurem summa kui Telia pakkumine. Siinkohal aga on jällegi tegemist spekulatsioonidega ja kuulujuttudega. Tegelikkuses ei ole kumbki ettevõte ühinemisläbirääkimisi kinnitanud.

Stockholmi börsi OMX-indeks oli kella 9.40 seisuga kerkinud 0,3 protsenti 858,40 punktile.

Eile Nasdaqil arvestuslikult Stockholmi sulgemistasemega samal tasemel sulgunud Ericssoni aktsia oli samaks ajaks kerkinud 1,9 protsenti 53,50 Rootsi kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing