Alustatakse nelja regionaalarengu programmi projektide rahastamist

Raimo Ülavere 18. juuni 2001, 10:38

Eesti Regionaalarengu Agentuur alustab taotluste vastuvõtmist Setomaa, saarte, põllumajanduspiirkondade ja tööstuspiirkondade programmi projektide finantseerimiseks, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Taotlusi programmide finantseerimiseks võivad esitada kohalikud omavalitsused, maavalitsused, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Taotluste esitamise tähtaeg on Setomaa programmil 1. juuli ning saarte, põllumajanduspiirkondade ja tööstuspiirkondade programmil 15. juuli.

Setomaa programm toetab eelkõige Setomaa isearenemisvõime taastamist, ainulaadse rahvakultuuri säilitamist ning toimiva piiriala väljaarendamist.

Saarte programm on suunatud turismi arendamisele, saarte ligipääsetavuse parandamise ning sotsiaalse stabiilsuse saavutamisele Saare ja Hiiu maakondades ning asustatud väikesaartel.

Põllumajanduspiirkondade programmi prioriteetideks on väike- ja keskettevõtluse soodustamine, turismivõimaluste väljaarendamine ning inimressursi arendamine Võru, Valga, Põlva ja Jõgeva maakonnas, kuid mitte Setomaa programmi sihtalal.

Tööstuspiirkondade programm on suunatud tööpuuduse kasvu peatamisele, paremate tingimuste loomisele majanduse restruktureerimise lõpuleviimiseks ja elukeskkonna parandamisele.

Regionaalsete programmide üldiseks eesmärgiks on pikaajalise majanduskasvu ja sotsiaalse stabiilsuse saavutamine läbi majanduse konkurentsivõime tugevdamise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing