Venemaa saatis Eestile teate: Laari ja Matvijenko kohtumine lükkub

18. juuni 2001, 10:05

Venemaa välisministeerium teatas eelmise nädala lõpus Eesti saatkonnale Moskvas, et nad pole suutnud omapoolselt majanduslepingute paketti allkirjastamiseks ette valmistada.

Samuti teatas Venemaa välisministeerium lepingute sõlmimiseks ebasoodsast välispoliitilisest õhkkonnast. Seega ei ole Venemaa valmis erinevalt varasematest kavatsustest järgmisel nädalal Eestiga majanduslepinguid sõlmima.

Varasemalt 29. juuniks kavandatud peaminister Mart Laari ja Venemaa asepeaministri Valentina Matvijenko kohtumiselt Eesti ja Venemaa valitsustevahelise ühiskomisjoni istungilt ootasid Eesti ettevõtjad Venemapoolsete topelttollide kaotamist, mis muudaks Eesti kaubad Venemaa turul konkurentsivõimeliseks.

Ühiskomisjoni plenaaristung võib toimuda mitte varem kui septembris, ütles peaministri majandusnõunik Simmu Tiik. 'See, et lepingud tulevad, on selge, mis aga võtab aega,' rääkis Tiik. 'Kui muidugi president Putin ei vihasta ja ei käsi neil asi kolme päevaga ära teha.'

Majanduslepingutest Eestiga sõltub Venemaa pääs Maailma kaubandusorganisatsiooni WTOsse, mille läbirääkimised soovib Putin lõpetada juba tänavu aasta lõpuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing