Virkko Lepassalu • 18. juuni 2001 kell 14:49

Õliühing on võitluses tollieeskirja pärast seni kaotaja

Rahandusministeeriumi ametnikud muudavad tollitransiidi eeskirja, et kiirendada kaubarongide tolliformaalsusi. Kütusefirmadele suurimat peavalu põhjustanud originaalarve nõue jääb aga endiselt kehtima.

Rahandusministeeriumi tollitalituse peaspetsialist Margus Täht ütles, et tollitransiidi eeskirja muudetakse paberimajanduse ja tolliprotseduuri lihtsustamiseks. ?Täiendusi taotletakse, et piiril kaubad seisma ei jääks,? lisas Täht.

1. maist kehtiv tollitransiidi eeskiri on loodud maksuvabade firmade piiramiseks. See tunnistab kauba riikitollimisel mitte selle vahendajaid, vaid otseseid ostjaid ja müüjaid.

Õliühing on rahandusministeeriumi eeskirja kehtimahakkamisest peale pommitanud muutmisettepanekutega. Ettevalmistatud muudatused käsitlevad nende pettumuseks vaid vagunite liikumise kiirendamist.

Midagi põhimõttelist tõenäoliselt homme valitsuse istungil arutusele jõudvad parandused Margus Tähe väitel kaasa ei too.

Endiselt jääb kehtima nõue, millele Õliühingu liikmed on väljendanud teravat vastuseisu: tollile tuleb esitada kauba originaalarve, ehkki seoses kütusetehingute eripäraga pole see koos kaubaga võimalik.

Kütusefirma Alexela juhi Heiti Hääle väitel on Venemaa tehastel eraldi tarnefirmad. Seetõttu pole võimalik nendega ilma vahendusfirmadeta kaubelda.

Hetkel kuum