Põllumehed saavad suure toetuse

Inge Rumessen 19. juuni 2001, 00:00

Euroopa Komisjon kiitis heaks 12,1 miljoni euro eraldamise Eesti põllumajandusele, mis aitab meil kohaneda muutustega, mis kaasnevad Eesti liitumisel Euroopa Liiduga.

SAPARD 2000 ja 2001 programmide üheaegne käivitumine tähendab seda, et Euroopa Liit investeerib järgmise 14 kuu vältel meie põllumajandusse 386 miljonit krooni ja Eesti valitsus 129 miljonit krooni. Seega saab põllumajandus täiendavalt 515 miljonit krooni.

?Programmi käivitamine näitab, et meie administratiivne suutlikkus on olnud tasemel,? ütles Laar pärast eilset kohtumist Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodiga.

Laar tunnustas seoses SAPARDi rahaga Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti, põllumajandusministeeriumi ja rahandusministeeriumi töötajaid.

Romano Prodi avaldas heameelt, et komisjon on näidanud rohelist tuld Eestile, käivitades SAPARDi programmi.

Reedene Äripäev kirjutas, et kui SAPARDi abiraha oktoobris-novembris toiduainetööstusteni jõuab, on juba hilja, sest tehastele euronõuete kehtima hakkamiseni jäävad vaid loetud kuud.

Piima- ja kalatööstused peavad euronõuetele vastama järgmise aasta 1. jaanuaril, lihatööstused järgmise aasta 1. juulil. Osa SAPARDi programmist on ette nähtud tööstustele just euroinvesteeringute tegemiseks. Praegu on enamik tööstusi kas investeeringud juba teinud või siis kohe-kohe ehitus- ja renoveerimistöid alustamas.

Kohtumise põhiteemana käsitletud Euroopa Liiduga ühinemise osas nentis Laar, et läbirääkimised tulevad keerulised. ?Eesti taotleb mitmetes punktides üleminekuperioode, eriti mis puudutab maksundust ning energiaküsimusi.?

Laar lisas, et kohtumine Prodiga kinnitas seda, et Eesti liigub ühinemise suunas endiselt vastavalt tegevuskavale ning kõik lahknevused on vaid läbirääkimiste küsimus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing