Turgudel valitseb otsustusvõimetus

Peeter Koppel 19. juuni 2001, 00:00

ei suutnud turuosalised eilse kauplemispäeva alguses otsustada, millises suunas võiks aktsiate hinnad liikuda.

Ühest küljest annavad ettevõtted jätkuvalt kasumihoiatusi, peamisel tehnoloogiaaktsiate hinnaliikumisi kajastaval Nasdaqi üldindeksil kujunes eelmine nädal selle aasta halvimaks, kuid samas vähemalt tahetakse uskuda, et neljandas kvartalis hakkavad ettevõtete fundamentaalnäitajad paranema.

Lisaks sellele räägivad mõjukad investeerimispangad jällegi võimalusest, et Föderaalreserv kärbib 27. juunil toimuval Vabaturu Komitee istungil taas baasintressi 50 baaspunkti võrra. Intressikärbetele on aktsiaturud seni positiivselt reageerinud.

Mingil hetkel tahaksid turuosalised näha ka nende intressikärbete mõju ? ettevõtete kasumite paranemist. Seni kuni seda ei juhtu, jätkub ka loidus ning müügisurve.

Märke kasumite paranemisest aga ei paista. Eile andis kasumihoiatuse telekommunikatsiooniteenuseid pakkuv Level 3 Communications. Ettevõte oli sunnitud teatama, et tema käesoleva aasta käive jääb esialgu prognoositust madalamaks. Level 3e aktsia kukkus seetõttu kauplemise alguses enam kui 15 protsenti.

Mõninga loiduse põhjuseks võib pidada ka seda, et turud ootavad, millised on pärast kauplemise lõppu avaldatavad maailma suuruselt teise tarkvaratootja Oracle?i neljanda kvartali majandustulemused ning milliseks prognoosib ettevõte edasise nõudluse oma andmebaaside tarkvara järele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing