Valitsust usaldab vaid viiendik muulastest

20. juuni 2001, 08:28

Alates eelmise aasta maist on nii presidendi, valitsuse kui riigikogu usaldatavus mitte-eestlaste silmis pidevalt kahanenud, selgus sotsiaal- ja turu-uuringute firma Saar Poll äsjasest uuringust, kirjutab Pärnu Postimees.

Vähest toetuse kasvu, vaid protsendi võrra, võib täheldada peaministri puhul.

Eelmise aasta mais usaldas presidenti 52 protsenti küsitletud mitte-eestlastest, novembris 41, tänavu aprillis 38 ja mais vaid 34 protsenti.

Valitsuse reiting on muulaste silmis selle ajaga langenud veelgi madalamale - 42 protsendilt 21-le, riigikogu oma 42-lt 22-le. Peaministrit usaldab 14 protsenti muulastest.

Samal ajal usaldab presidenti 80, peaministrit 31, valitsust 39 ja riigikogu 41 protsenti eestlastest, ning usaldus riigivõimu suhtes näitab kasvutendentsi.

?Eestlased on muutunud optimistlikumaks, sest nad on jälle tunnetanud oma rahvuslikku identiteeti,? nentis uuringufirma juht Andrus Saar, tuues näiteks Eurovisiooni võidu ja kaks paljusid inimesi haaranud jalgpallivõistlust.

Uuring näitas, et eriti pessimistlikud on teiste riikide kodanikud.

Saare jutu järgi külvab teatud juhtudel usaldamatust ka Venemaa televisioon. ?Siin on seosed tunda. Kui seal on edastatud vaenulikku infot, avaldub see ka küsitluse tulemustes,? mainis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing