Kuu pärast kehtib uus kaabelleviseadus

Raimo Ülavere 21. juuni 2001, 09:26

Kuu pärast ehk 21. juulil hakkab kehtima uus kaabelleviseadus, mis tühistab täielikult praegu kehtiva seaduse ja muudab olukorra kaabelleviturul sama liberaalseks kui see on telekommunikatsiooniturul, teatab Sideamet oma pressiteates.

Uue seaduse eesmärgiks on võrdsete võimaluste loomine kõikidele teenuse osutajatele, see tähendab, et kõikidel seaduse nõuetele vastavatel ettevõtetel ja juriidilistel isikutel ei ole piiranguid turule tulekuks. Eriõigusi uus seadus ette ei näe.

Uue seaduse kohaselt ei pea Sideamet hakkama loa taotlemiseks konkursse korraldama. Praegu kehtiva seaduse alusel välja kuulutatud konkursid tühistatakse uue seaduse kehtima hakkamisel.

Sideameti poolt välja antud ajutiste lubade ja pikaajaliste lubade alusel võib teenust osutada uue loa väljastamiseni, tingimusel, et loa omanik esitab Sideametile uue taotluse kolme kuu jooksul seaduse jõustumisest.

Teenuse osutajad peavad oma tarbijatega sõlmitud kaabelleviteenuse osutamise lepingud uue seadusega vastavusse viima hiljemalt 21.07.2002.a.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing