Hiigelnõude uut omanikku varjab saladuseloor

Virkko Lepassalu 26. juuni 2001, 00:00

Valga Külmvagunite Depoo pankrotihaldur Heli Ernits ütles eile: ?Homsel pankrotitoimkonna istungil otsustatakse, kui palju infot nõuete uue omaniku kohta avaldatakse.?

Nõuded hakkasid ärimehi huvitama põhjusel, et viimastel päevadel enne Eesti Raudtee erastamislepingu allakirjutamist erastaja BRSi poolt lisati erastamislepingutesse ootamatult Valga depood puudutavad klauslid.

Need annavad teatud tingimustel Valga depoo nõuetele Eesti Raudtee (BRSi) vastu riigi garantii. Seega võib riik nõuete uuele omanikule raha välja maksta.

Mõned nõuetega tutvunud juristid peavad võimalikuks, et sellest umbes 80 miljonit krooni on kohtus kaitstavad, teisisõnu, Eesti Raudteelt (BRSilt) sissenõutavad.

Nõue on tekkinud maksmata jäänud vagunikasutustasudest.

Valga Külmvagunite Depoo omanikfirma ASi Kaha pressiteatest selgub, et Venemaa on 150 miljoni kroonist võlga depoo ees ka tunnistanud.

Sellest 80 miljonit on Kahale välja makstud, 70 miljonit jäi riikidevahelise tasaarvelduse kontole. Mis 70 miljonist kroonist edasi sai ja kuhu see kadus, on teadmata, vastutajaks võib sõltuvalt juristide osavusest jääda Eesti Raudtee.

Mitteametlikel andmetel osaleb võistupakkumisel üheksa firmat, sh Tiit Pruulile ja Eesti Raudteele kuuluv reisiveofirma EVR Ekspress.

Balti Laevaremonditehas ja Estreftransservice (ERTS) otsustasid eile ootamatult pakkumisest nõuetele loobuda. Balti Laevaremonditehase pressiteates öeldakse, et need ei paku huvi. Samas lisatakse, et tehas on jätkuvalt huvitatud depoo tootmishoonetest ja pankrotivarast, sest koostöös ERTSiga kavatsetakse seal hakata metallkonstruktsioone tootma.

Esimesena ilmutas nõuete vastu huvi Tiit Pruuli 49% osalusega EVR Ekspress, millest ülejäänud osa kuulub Eesti Raudteele, pärast erastamise lõppu BRSile.

Pankrotihaldur Heli Ernitsal ei olnud kavas nõudeid müüa, sest ta hindas nende väärtust nulliks. Pärast EVR Ekspressi soovi nõuded ära osta pidi ta aga need avalikule enampakkumisele panema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing