Ettevõtted peavad ELi nõuete järgi keskkonnakatastroofe vältima

27. juuni 2001, 11:40

Tallinnas hotelli Central konverentsisaalis peetakse kella 10st Päästeameti korraldatavat seminari Eesti ettevõtete ja riigi valmisolekust keskkonnaohtlike suurõnnetuste vältimiseks, mida nõuab Euroopa Liidu direktiiv Seveso II.

Direktiivis on loetletud toimingud, mida ohtlikke kemikaale kasutavad või tootvad ettevõtted peavad tegema: teabe levitamine, riskianalüüs, ohutusaruanne, hädaolukorra lahendamise plaanid ja nende esitamine päästeteenistusele. Neid dokumente tuleb perioodiliselt uuendada, hädaolukorra plaani alusel peab korraldama vastavaid õppuseid.

Enim ohtlikeks aineteks peetakse ammooniaaki, ammooniumnitraati, kloori, vedelgaasi ja naftasaadusi. Suurõnnetuse ohuga ettevõtteid on Eestis umbes 25.

Eestis ühilduvad õigusaktid ELi direktiiviga eeldatavasti alates 2002. aastast, nende rakendamiseks peavad riigiasutused, omavalitsused ja ettevõtted koostööd tihendama.

Seminari avas siseministeeriumi kantsler Märt Kraft, ettekanded on Hollandi ja Eesti selle ala tippspetsialistidelt, ettevõtete ja päästeteenistuse esindajatelt.

Seminar lõpetab poolteist aastat kestnud Eesti-Hollandi koostööprojekti, mille eesmärgiks on samuti abistada Eestit Euroopa Liiduga ühinemisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing