Sumberg lahkub uut strateegiat väljatöötama hakkavast Reval Hotelligrupist

27. juuni 2001, 16:51

Baltikumi ühe suurema hotellifirma Reval Hotelligrupp nõukogu rahuldas ettevõtte senise juhatuse esimehe Tarmo Sumbergi tagasiastumissoovi ja otsustas lähemal ajal välja töötada hotelligrupi uue strateegia, teatas Reval Hotelligrupi nõukogu esimees Egil Bauer-Nilsen suhtekorraldusfirma KPMS Partner konsultant Margus Metsa vahendusel.

Bauer-Nilseni sõnul lahkub ettevõtte juhatuse esimees Tarmo Sumberg omal soovil ametist 1. juulil ja annab juhtimise üle ettevõtte tegevdirektorile ja juhatuse liikmele Feliks Mägusele. Uueks juhatuse liikmeks nimetati Reval Hotelligrupi tuumikaktsionäri Norra kinnisvaraarendusettevõtte Linstow esindaja Bengt Brustad, juhatuse liikmena jätkab ka ettevõtte finantsdirektor Katrin Rasmann.

'Meil on väga kahju, et Revali asutaja ja pikaaegne juht Tarmo Sumberg otsustas asuda uute projektidega tegelema, kuid oleme kindlad, et Revali meeskond suudab sama edukalt ettevõtte tegevust jätkata,' märkis Bauer-Nilsen. Tema sõnul on Reval Hotelligrupp jõudnud stabiilsesse arengufaasi ning lähiaastatel ei ole plaanis tegevuse laiendamist, vaid keskendutakse olemasolevate hotelliprojektide efektiivsele majandamisele.

Tarmo Sumbergi sõnul jääb ta kindlasti ka edaspidi seotuks hotelli- ja turismiäriga, kuid lisaks sellele on ta avatud ka teiste valdkondade investeerimisprojektidele. Linstow Internationaliga peab Sumberg praegu läbirääkimisi tema firmale AS Inn Grupp kuuluva 300 000 Reval Hotelligrupi aktsia müügiks (5,7% ettevõtte aktsiakapitalist).

Ühiskondliku ametina jätkab Sumberg tööd ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiagentuuri nõukoja esimehena ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimehena.

Tänavu mais avati Läti Vabariigi pealinnas Riias 27korruseline 382 hotellitoaga Reval Hotel Latvija, mis lisandus seni Reval Hotels kaubamärgi alla kuuluvale neljale Tallinnas asuvale hotellile: Reval Hotel Olümpia, Reval Hotel Central, Reval ExpressHotel ning Park Hotell Casino.

Reval Hotelligrupi tuumikaktsionär Linstow International kavatseb sel sügisel hakata renoveerima Leedu pealinna Vilniuse suurimat hotelli Lietuva, mis plaanide kohaselt avatakse 2002. aastal Reval Hotel Lietuva nime all. Reval Hotel Lietuva saab heaks esimese klassi hotelliks, mis on orienteeritud nii äri-, konverentsi- kui puhketuristidele. Linstow omandas Lietuva 1998. aastal osaledes hotelli erastamiskonkursil. Lietuva hotell on 22-korruseline kõrghoone Vilniuse kesklinnas Nerise jõe paremkaldal. Hotelli praegune üldpind on 24 000 ruutmeetrit ja hetkel on selles 302 numbrituba.
Baltikumi ühe suurema hotellifirma Reval Hotelligrupi AS 2000. aasta auditeeritud käive oli 263,6 miljonit krooni ning perioodi puhaskasum 52,0 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing