Haridusministeeriumi kolimine toob lisakulusid

Merike Ojasson 29. juuni 2001, 00:00

Inimeste arv, kes haridusministeeriumis või selle allasutustes töötavad, jääb samaks. Otseselt ministeeriumis hakkab tööle küll senise 144 ametniku asemel 110 inimest, kuid paralleelselt kolimisega alustab Tallinnas tööd kolm uut ministeeriumi allasutust.

Tõnismägi 11 asuvas hoones seavad end sisse 19 ametnikku, sest loodavas riiklikus koolivõrgubüroos on 12, haldusbüroos 5 ja ministeeriumi Tallinna esinduses 2 ametikohta. Lisaks tekitatakse 18 lisatöökohta riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse, sihtasutuste Kutsehariduse Reform ja Archimedes ning noorsootöö keskuse juurde. Seega on kõik endised töötajad leidnud uue töökoha.

?Eesmärgiks ei ole olnud kellelegi lihtsalt rakenduse leidmine, vaid lähtutud on sellest, et kõik funktsioonid oleksid kaetud kompetentsete inimestega,? selgitas ministeeriumi Tartu projekti avalike suhete juht Liina-Jaanika Seisler.

Enamik Tartu projekti kuludest koondubki üldnimetuse personalikulud alla. Pikale kulude nimekirjale vaatamata ei ole selge, kuhu 11,7 miljonit krooni läheb. Sellised väljendid, nagu ministeeriumi organisatsioonimudeli, ametijuhendite ja palgasüsteemi väljatöötamine ning lisatasud täiendavate tööülesannete eest, ei tee raha kasutamist kuigi läbipaistvaks.

Praegu on teada vaid see, et miljon krooni läheb 20 inimese koondamistasudeks ja pool miljonit sellele, et maksta Tartusse üleviidavatele inimestele kuupalga suurune kompensatsioon. Iga kuu hakkab 40 000 krooni kuluma ametnike korteriraha peale, aastas teeb see samuti ligi pool miljonit krooni.

Veel ei otsustatud, kellele ja kui palju hakatakse Tallinna ja Tartu vahel sõitmiseks maksma lähetusraha. Seda tehakse aga samuti terve aasta jooksul, sest kuni järgmise aasta juulini kestab üleminekuperiood.

Tartu kinnisvaramaakleriga rääkides tundub, et ainult üleminekuperiood ongi Tartu projekti juures üks kindel asi.

?Otsitakse 1-2toalisi kortereid. Nad tulevad Tartusse oma jutu järgi maksimaalselt aastaks, peresid ei kavatse keegi siiapoole kolida,? vahendas Robinsoni Kinnisvara maakler Meelis Karu ametnikest korteriotsijate sõnu. Nende kinnisvarabüroo kaudu on korter leitud 10?15 inimesele. Mai lõpul ministeeriumist tulnud soovi järgi on aga vaja 60 elamispinda, neist pooled 1-2toalised korterid.

?Kummalisel kombel otsivad üürikortereid ka Tartu inimesed, seda seetõttu, et ministeerium maksab osa inimeste korterikulud kinni,? rääkis Karu.

Kuulutustelehes Soov peibutab Robinsoni Kinnisvara Tartu korteriomanikke sellega, et üüripindu otsitakse just haridusministeeriumi ametnikele. Väidetavalt on reklaamfraas inimestele mõjunud, sest ametnikes nähakse korralikke üürnikke. Selleks on ka põhjust. Nimelt maksab ministeerium 25 ametnikule kuus 1600 krooni korterikompensatsiooni, aastas teeb see ligi pool miljonit krooni.

Ministeeriumihoone enda rentimine Tartus aadressil Munga 18 maksab aastas 2,2 miljonit krooni. Maja omanik on firma Teofania, mis on Rein Kilgi ja Hans H. Luige omanduses. Hoone rendileping on sõlmitud 15 aastaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing