?Mehhiklane? pakub kõigile midagi

Lauri Jürisoo 29. juuni 2001, 00:00

Kui ameeriklaste seiklusfilmis on tegelasteks naabrid mehhiklased, võib oodata komöödiat ja märulit. Hollywoodi kinokunst on kujundanud mehhiklastest ühtaegu (hale)naljaka ning põneva kli?ee ? tüüpiline mehhiklane on segu anarhistist, kriminaalist ja teisejärgulisest peksupoisist.

Pealkirjas mainitud mehhiklane pole aga mitte inimene, vaid relv ? müstiline püstol, mida himustab üks USA mafiooso. Ta saadab pisisuli Jerry (Pitt) üle piiri seda ära tooma. Samal ajal ?tekib? tolle tüdruksõbra Samantha (Roberts) ukse taha palgamõrvar Leroy (Gandolfini), et Jerryl tööpostil kavalaid mõtteid ei tekiks. Edasi saab nalja, seiklusi, tundeid ja põnevust ? täpselt nagu suvel kinos tahakski.

Tegemist on siiski muretu komöödia ning märuli seguga, nagu pealkiri ennustab. Tunnustatud reklaamiväntaja Gore Verbinski on esikfilmis ?Hiire jaht? (1997) katsetatud efektidest ilmselt tüdinud ? ?Mehhiklane? kujutab endast tunduvalt mitmekülgsemat vaatamist, üritades pakkuda midagi igaühele. Viimane asjaolu on ka filmi nõrkus, nagu sellistel puhkudel ikka juhtub: kindlaim viis läbi kukkuda on ju proovida kõigile meeldida. 38 miljonit dollarit maksnud ?Mehhiklane? on ainuüksi USAs kogunud ligi 70 miljonit dollarit, mistõttu seda läbikukkumiseks nimetada ei saa. Kuid oodatud furoori ei ole teos maailmas samuti tekitanud.

Filmis on mitmeid huvitavaid liine (Leroy käekäik, Jerry mehhiklastega jändamas), aga teised teemad (Jerry-Samantha suhted, püstoliga seotud legend) jätavad kahjuks üsna külmaks. Tulemuseks on meelelahutus, mis kohati rõõmustab, aga enamasti ei vaimusta. Pittist-Robertsist on üllatuslikult meeldejäävam James Gandolfini, kes vajas oma sõnul ?Sopranode? tihedale võttegraafikule vaheldust. Võtku aga veel puhkust, kui see nii viljakas aeg on!

?Mehhiklane?
The Mexican, USA 2001
alates 29.06.
re?issöör Gore Verbinski, osades Julia Roberts, Brad Pitt, James Gandolfini
kinos Coca-Cola Plaza

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing