Turg plussis, Norma atraktiivne

Raivo Sormunen 29. juuni 2001, 00:00

Kuigi eile oli Tallinna börsil kauplemine taas suviselt passiivne, liikusid aktsiahinnad küllalt normaalses taktis ülespoole.

Suurt huvi tunti Norma aktsia vastu, mis lõpetas sarnaselt kolmapäevaga 49,20 kroonil, kuid mille hinnanoteeringud näitasid taas ülesminekut.

Viimase kolme-nelja päevaga on investorite huvi Norma aktsia vastu kasvanud märkimisväärselt ning hinnanoteeringud on selle aja jookusul üles nihkunud ligi 3% võrra.

Nädala algusega võrreldes on Stockholmi börsil oluliselt kerkinud ka Norma suuromaniku Autolivi aktsia, kuid seda peavad maaklerid korrektsiooniks pärast aktsia kiiret kukkumist eelmistel nädalatel.

Positiivne võiks Norma aktsiale olla aga see, et General Motors ja Norma põhiklient AvtoVaz hakkavad tegema koostööd uut tüüpi Niva tootmiseks. Selle tulemusena võiks tööd ja mahte juurde saada ka Norma. Maailmas prognoositakse hetkel autotööstuse ettevõttele kasvu. Sellele peaks kaasa aitama järjekordne intressikärbe USAs ja maailma suurima autotootja General Motorsi loodud kliendisõbralikum liisingusüsteem.

Välisturud, mis eile hommikul USA keskpanga veerandprotsendises intressikärpes pettusid, mõtlesid õhtuks ümber ja liikusid mõõdukalt plussi. Juba lõunaks oli protsendiga plussis Euroopa telekomisektori indeks. Umbes samavõrra liikus eile üles ka Eesti Telekomi aktsia, sulgudes 73 kroonil ehk 0,7% kolmapäevasest sulgemistasemest kõrgemal.

Kuna eile õhtuks olid välisturud juba ligi 2?3% plussis, võiks optimistlikku ja elavat kauplemist oodata täna ka Tallinna börsilt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing