3 juuli 2001

Tõnis Palts: Vanalinn on toode, mis aitab areneda tervel linnal

Tallinna linnapea Tõnis Palts kirjutab Eesti Päevalehes, et vanalinna arendamise mõte on varakate turistide siiameelitamine, millest tõuseb kasu tervele Tallinnale.

Tallinna vanalinnast peavad täna kasu saama eelkõige kõik tallinlased, kirjutab Palts. Turistide arvu suurendamine ei ole eesmärk omaette. Turist toob Tallinnasse palju raha, ja see välisraha aitab parandada linlaste elujärge olulisel määral.

Esimene ja tähtsaim asi, mis tuleb lõpule viia, on vanalinna avamine merele. Tänavad, poekesed ja pubikesed peavad olema seatud nii, et kui satud vanalinna, siis iseeneslikult seaksid sammud mere suunas ja vastupidi.

Ministeeriumid ja riigiasutused, kes oma õhtuste pimedate akendega linnarahvast kollitavad, tuleks vanalinnast üldse välja kõrvetada.

Ilusast ja puhtast vanalinnast kaovad ka kaabakad. Seega investeering vanalinna on linnakodanikele läbi linnakassa parim investeering, selle tasuvus on 200 protsenti.

Palts leiab, et vanalinna ilusakstegemise projekti peaksid rahastama need, kes sellest kõige rohkem kasu saavad, koos: riik, Tallinna linn, turismifirmad, transpordifirmad, sadamad, hotellid jt.

Hetkel kuum