Vene Gazprom avaneb lääne investoritele

09. juuli 2001, 11:20

Maailma suurim gaasitootja Gazprom tahab end senisest oluliselt rohkem avada rahvusvahelisele kapitalile ning koostööle, ütles ettevõtte uus juht Aleksei Miller usutluses saksa majanduslehele Handelsblatt.

Taastamaks 'usaldust investorite ja kapitaliturgude ees', mille on küsitavaks muutunud viimase aja korruptsioonisüüdistused, lubas Miller 'rohkem läbipaistvust ja efektiivsust.'

Venemaa president Vladimir Putini poolt Rem Vjahhirevi asemele Gazpromi juhtima pandud Milleri hinnangul peaks 20 protsenti ettevõtte aktsiatest kuuluma välismaistele aktsionäridele, hetkel on see näitaja 11 protsenti.

Milleri sõnul jääks riik ka edaspidi Gazpromi suurimaks omanikuks, praegu kuulub Vene valitsusele ligi 40 protsenti ettevõtte aktsiatest.

Rahvusvaheliste investorite abil tahab Miller kontsernile muretseda juurde finantsvahendeid uue investeeringuteprogrammi käivitamiseks. 'Meil on järgneivail aastail meeletu investeeringuvajadus,' ütles Miller oma esimeses intervjuus pärast ametisse asumist.

Ainuüksi üks suurtest tulevikuprojektidest - maardla kasutuselevõtt Jamali poolsaarel Põhja-Siberis - nõuab investeeringuteks 30 miljardit dollarit.

Milleri sõnul on 309 000 töötaja ning rohkem kui 17 miljardi dollarise käibega Gazpromi ümberstruktureerimise eesmärgiks ettevõtte muutmine atraktiivseks kapitalituru jaoks ning Gazpromi viimist õiglase börsiväärtuse tasemele. Selleks peab Miller rohkem kui 100 miljardi dollarist väärtust, praegu ulatub Gazpromi börsikapitalisatsioon ainult 15 miljardi dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing