Fondijuhid viivad raha Euroopast välja

ÄP Online 11. juuli 2001, 00:00

Fondijuhtide skeptitsismi põhjuseks Euroopa turu suhtes on piirkonna negatiivsete majandusnäitajate jada, ettevõtete kasumihoiatused ning Euroopa Keskpanga otsus jätta intressimäärad langetamata.

Ühendriikide keskpank (FED) on aasta algusest baasintressi langetanud juba 2,75 protsendipunkti võrra ning mõned majandusnäitajad annavad tunnistust langusperioodi lõppemisest.

Lisaks tekitab investorites pessimismi asjaolu, et Euroopa Parlament lükkas eelmisel neljapäeval tagasi ühtse ettevõtete ühinemise ja ülevõtmise reeglistiku. ?Sellised asjad vähendavad ajapikku Euroopa konkurentsivõimet Ühendriikidega,? lausus ABN Amro varahalduse globaalsete investeeringute juht Andrew Fleming.

?Enamik investoreid, meie kaasa arvatud, on viimastel aastatel oma investeerimisotsustustes kaldunud Euroopa kasuks, sest nad nägid ümberkorralduste võimalust. Praegu on kindel, et need protsessid, kui neid üldse on olnud, aeglustuvad ning üha enam on näha natsionalismi mõju turgudele ja regulatsioonidele,? lausus Fleming.

Kõik see tähendab rohkem ebameeldivusi Euroopa aktsiatele, mis on juba niigi tänavu USA aktsiatele tootluses alla jäänud.

Mõned analüütikud usuvad, et Euroopa aktsiaid võib juba selle kvartali jooksul ülespoole vedada Ühendriikide turu tõus.

?Lähiajal on Euroopal siiski suuremad riskid allapoole liikuda,? lausus Credit Suisse First Bostoni peastrateeg John Praveen. ?Paari lähima kuu jooksul ootame parimat tootlust Jaapani turult, USA turg liigub samuti üles, aga Euroopas võib toimuda langus,? lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing