Uus kustutussüsteem päästab arvuti- ja serveriruumid tulest

Indrek Kald 11. juuli 2001, 00:00

ASi Tempus Kustuti müüdav gaas FM-200 süsteem sobib hästi järgmist tüüpi tulekahjude kustutamiseks (tulekahjude liigitusel on võetud aluseks süsteemi tootja juhend):
· klass A ? tahked ained (puit, paber, tulekahjud nende ainete pinnal);
· klass B ? põlevad vedelikud;
· klass C ? elektriseadmed.

FM-200 kustutab tule energia sidumisega CH3CHFCF3 molekulide poolt, mõjutamata sealjuures hapniku sisaldust ruumis.

Selline toime säilitab ruumis elutegevuseks vajaliku hapniku koguse, võimaldades kustutusalal viibivatel inimestel hingata ning ruumist turvaliselt lahkuda.

FM-200 kustutuskontsentratsioon kalkuleeritakse harilikult 7?9 protsenti. Sellise gaasikoguse lisamisel ei teki ruumi märkimisväärselt ülerõhku ning reeglina ei ole vaja ülerõhku väljajuhtivaid avasid ega klappe. Suuremaid kustutuskontsentratsioone kasutatakse erandjuhtudel ning alati mehitamata ruumides.

Gaasisegu FM-200 on süsiniku, fluori ja vesiniku keemiline ühend. Ta on lõhnatu ja värvitu ning ei juhi elektrit. Gaasisegu hoitakse balloonides rõhu all vedelal kujul. Gaasi vallandamiseks vajalik rõhk balloonis saavutatakse lämmastiku lisamisega.

Gaasiballooni suurus (vahemikus 5?243 liitrit) valitakse vastavalt kustutamiseks vajaminevale gaasi kogusele, mis omakorda arvutatakse kustutatava ruumi suuruse ning kustutatava materjali (elektrijuhtmed, põlevad vedelikud, puit vms) järgi.

Gaasisüsteemi mehaanilise osa koosseisu kuuluvad veel ballooniventiilid, käiviti, survevoolikud, kollektor (seda juhul, kui süsteemis on enam kui üks balloon), jaotustorustik ja pihustid. Tulekahju avastamiseks ja gaasisüsteemile vallandamissignaali andmiseks paigaldatakse vastav elektrooniline süsteem.

Kustutusgaasi FM-200 on müüjafirma kinnitusel heaks kiitnud mitmed rahvusvahelised sertifitseerimis- ja standardiseerimisasutused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing