Polaroid pankrotiohus

Inno Tähismaa 11. juuli 2001, 10:46

Tuntud USA filmide ja fotoaparaatide tootja Polaroid Corp võlausaldajad tahavad kuulutada majandusraskustesse sattunud firmale pankroti, kuigi ettevõte ise loodab pankurite abiga koostada võlgade restruktureerimise kava, et pankrotist pääseda.

Teised võimalused pääseda on vara või tootmisüksuste müük, kirjutab Wall Street Journal, viidates asjaga kursis olevatele allikatele. Samas pole Polaroidil suurt enam midagi müüa.

Võlgade restruktureerimine võib aega võtta mitu kuud või isegi aasta. Polaroidi pressiesindaja Anne McCarthy sõnul on firmal mitmeid võimalusi. Lähim suur laen tuleb firmal tagasi maksta homme, McCarthy sõnul saab firma loodetavasti maksepikendust.

Asjaga kursis olevate isikute väitel plaanivad pangad tänavu juba kolmandat päästeoperatsiooni, mis aitaks ettevõttel toime tulla võlakoormaga, mis koosneb 6,4 mld kroonisest krediidiliinist, 10 mld võlakirjadest ja 1-2 miljardi krooni suurusest võlast välismaistele kreeditoridele.

Polaroidi raskused tulenevad suutmatusest käia kaasas digitaalajastuga. Võlgade ajatamiseks ei piisa ainult pankade nõusolekust, selleks on vaja võlakirjade omanike luba. Polaroidi nõustab asjas teiste hulgas Zolfo Cooper LLC, mis tegeleb peamiselt hätta sattunud ettevõtete jaluleaitamisega. Ettevõtte peamine laenuandja on J.P. Morgan Chase Co.

Kahaneva käibe ja kuhjuva kahjumiga võitlev Polaroid teatas ulatuslikust kriisikavast 13. juunil. See hõlmab töökohtade vähendamist, varade müüki ja rahvusvaheliste operatsioonide vähendamist.

Ligi 30 aastat tagasi alustanud kiirfototehnoloogiat arendanud firmast, kus töötas enam kui 20 000 inimest, on alles jäänud hale vari. Majandusseisu kehvenedes on ettevõtte töötajate arv kuivanud 5500ni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing