Kes saab endale maja, kellele jäävad tühjad pihud

Sulev Oll 13. juuli 2001, 00:00

?Pakkumisi tuleb ehitustööde tegemiseks palju,? rääkis valmivas elamus viimaseid töid korraldav Erkki. ?Nädalavahetusel panen internetti kuulutuse ja esmaspäeva õhtuks ei jõua enam valikutki teha.? Kuulutuse avaldamist internetiküljel pidas ta isegi tõhusamaks kui avalikkuse seas palju enam tuntud Kuldses Börsis kuulutamist.

Kaheksa kuuga on Erkki jõudnud nii kaugele, et uusi kuulutusi enam panema ei pea. ?Kui, siis antenni paigaldamiseks, aga võib-olla leian selle töö tegija lihtsaminigi,? ütles ta.

Põhjuseks, miks ta kuulutuste kaudu ehitusmehi otsis, mitte valmis maja ei ostnud või peatöövõtjat ei palganud, nimetas Erkki tuntavat rahalist kokkuhoidu. ?Minu 339ruutmeetrine maja läheb praegu maksma 1,4 miljonit krooni, ostes võinuks see mitmete vahendajate tõttu tulla poole kallim.?

Peatöövõtu nõrkadeks külgedeks pidas ta projektis väiksemategi muudatuste tegemise raskust ja kulukust. ?Ka selline muudatus, mis tegelikult raha kokku peaks hoidma, teeb peatöövõtja kaudu ehitamise hoopis kallimaks,? rääkis Erkki.

Ehitajate aktiivsust internetikuulutusele vastamisel tõdes ka Peeter (56), kes avaldas kolm päeva tagasi teate Tallinna vanalinnas asuva kolmekordse maja fassaadi korrastuse ja keldriuste valmistamise kohta, seades pakkumine ülempiiriks pool miljonit krooni. ?Praeguseks on ühendust võtnud juba viis huvilist,? ütles ta eile keskpäeval.

Pool tundi pärast ehitusalaseid eriteadmisi eeldava küsimise ülesriputamist sai sellele vastuse 26aastane Riho. ?Olin nii kiirest reageerimisest üllatunud, sest otsisin inimest, kes teaks, kuidas loodida ja toestada vana puumaja vundamendi nurki,? rääkis ta.

Samas on mitmed www. ehitusabi.ee külastajad kas hoopis vastuseta või sobiva vastuseta jäänud. ?Oleks oodanud rohkemat,? sõnas 30aastane Meelis, kes otsib 1937. aastal ehitatud elamule tuulekoja lammutajat ja uue ehitajat. ?Kahe päevaga oli vaid üks kõne.?

24aastane Jaanus sai nädala jooksul majale vintskapi ehitamiseks samuti vaid ühe pakkumise, seegi ostutus küsija jaoks ebasobivaks. ?Taheti liiga kõrget hinda,? ütles ta.

Hoopis vastuseta jäi 25aastase Ilmari kuulutus 11ruutmeetrise puupõranda valmistamise kohta. ?Kolm päeva pole keegi helistanud ega ka meili saatnud,? sõnas ta. Sama saatust jagab ka 27aastane Anti, kes ootab 30ruutmeetrise asfaltkatte paigaldajat.

Enamik kuulutajatest kinnitas siiski, et kasutab vajadusel kuulutuse internetti panemise võimalust ka edaspidi. ?Probleem on vaid selles, et kuulutust ei saa kustutada,? ütles 28aastane Andres, kes avaldas sajaruutmeetrise palkmaja renoveerimise pakkumise, kuid saab telefonitsi ka venekeelseid sanitaartehnika muretsemise ettepanekuid.

Suur osa www.ehitusabi.ee tasuta teenuse kaudu ehitustööliste või -materjalide otsijaist on noorepoolsed mehed. 11 küsitletust oli 8 vanuses kuni 30 aastat, 2 kuni 40 aastat ja vaid ühe kuulutuseavaldaja vanus küündis üle 50ne.

Kuulutajate sõnul on enamik tööst huvitatuist väiksemad firmad. ?Minu kuulutustele on vastanud tavaliselt nelja-viie töötajaga ja ühele alale spetsialiseerunud firmade töödejuhatajad,? rääkis Erkki.

Samas ei pea Erkki ega ka mitmed teised kuulutajad tähtsaks niivõrd firma tausta kui töö kvaliteeti. ?Mulle ei ole vaja tunnistust, vaid meest,? ütles 27aastane Kristjan, kes otsis interneti kaudu vaheseinte mahalõhkujat.

www.ehitusabi.ee domeen on registreeritud 1995. aastal asutatud ASi Begores nimele, mis tegeleb ehitusmaterjalide ja küttesüsteemide impordi, tootmise ja hulgimüügiga. Lisaks ehitustöödele saab lehekülje kaudu küsida ehitusmaterjale, projekte ja ka peatöövõttu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing