USB-skanner ühildub kergelt arvutiga

Indrek Kald 13. juuli 2001, 00:00

Uus värvidokumendi skanner jõudis turule juuni lõpus. Kuna sellel on USB-port, siis ei pea arvutiga ühenduse loomiseks enam hankima nn SCSI-kaarti, mis omakorda vähendab skaneerimisega seonduvaid kulutusi. Kuid võrrelduna SCSI-pordiga muutub värviskaneerimise kiirus USB-pordiga viimase piiratud võimaluste tõttu aeglaseks, kui tehakse skaneerimist eraldusteravusel üle 150 punkti tolli kohta (dpi).

USB-port on tunduvalt kiirem kui jadaport (nn COM-port, kuhu ühendatakse hiir või modem) või paralleelport (LPT-port, kuhu ühendatakse printer).

Fujitsu skanner on mõeldud kasutamiseks väikestes ja keskmistes firmades, kuid ka suuremate ettevõtete osakondades ning kodubüroodes.

50-lehelise automaatse dokumentide etteandjaga skanner töötleb dokumente alates formaadist A8 (nimekaart) kuni Legal-formaadini. Seade võimaldab teha must-valgeid, halltoonides ja värvilisi koopiaid.

Uus Fujitsu töötab simpleksre?iimis kiirusega kuni 15 skaneeritavat lehekülge minutis ja dupleksre?iimis kiirusega kuni 7,5 lehte minutis. Dupleksre?iimis töötamisel skaneeritakse dokumendi mõlemad pooled üheaegselt.

Skanneri arvestuslik töökoormus on 250 A4-formaadis dokumenti päevas, kuid selle suurim võimsus on keskmisega võrreldes mitmekordne. Tänu värvilahutusele, vigade kontrollile ja nn gammakorrektsioonile saab Fujitsuga teha koopiaid ka erineva tasemega originaaldokumentidest.

Skaneeritud koopia võib send-nupuga suunata kasutaja poolt valitud printerile või arvutil valitud rakendusprogrammi.

Liugväljundsalvega skanneri võib paigaldada nii, et ta on otse kasutaja töökoha juures. Kui skannerit mitte kasutada, läheb ta ise üle vähese võimsustarbega ooteseisundisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing