13. juuli 2001 kell 10:30

Riik ei nõua Edelaraudtee laenu tagastamist

Rahandusminister Siim Kallase ja Edelaraudtee juhatuse esimehe Henn Ruubeli sõlmitud kokkuleppe kohaselt ei nõua riik ASlt Edelaraudtee 1997 aastal Maailmapangalt ja Jaapani Eksport-Impordi Pangalt võetud laenu tagastamist, teatas Edelaraudtee. Rahvusvahelistelt pankadelt neli aastat tagasi võetud laenu tagastamise küsimus oli viimaseks takistuseks Edelaraudtee erastamise lõpuleviimisel.

'Laenuandja ja laenusaaja kinnitavad käesoleva kokkuleppe sõlmimisega, et neil puuduvad igasugused vastastikused nõuded, mis tulenevad laenulepingust ja selle võimalikest lisadest. Laenulepingu alusel saadut ega tagasimakstut poolte poolt teineteisele ei tagastata', seisab Kallase ja Ruubeli allkirjastatud lepingus.

GB Railways Plc. juhatuse liikme ja Edelaraudtee nõukogu esimehe Jim Morgani sõnul viis sõlmitud kokkulepe viimase takistuse Edelaraudtee aastatatepikkuseks veninud erastamisprotsessi lõpuleviimisel. 'Erastamise lõpuleviimine annab täiendava kindluse nii reisijatele kui Edelaraudtee töötajatele, kes seda praegusel hetkel väga vajavad', sõnas Morgan.

Jim Morgani sõnul on GB Railways Edelaraudtee juhtkonna tegevusega rahul ning mingeid muutusi pole lähiajal kavas ettevõtte juhtimisstruktuurides teha. 'Edelaraudtee vajab täna eelkõige stabiilsust. On selge, et ettevõtte omanik ja tegevjuhtkond saavad erastamise lõpuleviimise järel ka kindlama positsiooni investeeringute tegemisel Eesti reisirongiliikluse arendamiseks', lisas Morgan.

Hetkel kuum