Nädal lõppes likviidsuse kasvuga

Raivo Sormunen 16. juuli 2001, 00:00

Tallinna börsil jäid nädala viimasel päeval aktsiate hinnad praktiliselt muutumatuna neljapäevaste sulgemistasemete juurde.

Passiivsest kauplemisest hoolimata oli aga üllatuslikult tunda aktsiate likviidsuse kasvu, mis väljendus selles, et suure osa liideraktsiate ostu- ja müüginoteeringute vahe sulas päeva lõpuks minimaalseks.

Neljapäeval Eesti Telekomi aktsia vastu tekkinud huvi reedel vaibus. Sel neljapäeval oma kvartalitulemused avaldava ettevõtte aktsia sulgus 71,50 kroonil ehk siis samal tasemel kui päev varem.

Ettevõtte kolleeg Leedu Telekom jätkas aga reedel odavnemist, sulgudes kõigi aegade madalaimal tasemel 1,48 litil.

Üks Lääne-Euroopa Baltimaade fondijuht ütles uudisteagentuurile Reuters, et investorid on hetkel väga ettevaatlikud tehnoloogiasektori aktsiate suhtes. Eriti aga nende aktsiate osas, millega käib kaasas likviidsusrisk. Ehk siis lühidalt öelduna ollakse ettevaatlikud nende väärtpaberite suhtes, millega on normaalses mahus kauplemine raskendatud.

Hansapanga aktsia oli reedel mõnevõrra teistest väärtpaberitest aktviivsem. Kokku tehti aktsiaga 19 tehingut, mille juures näitas ta 0,2% odavnemist, sulgudes 152 kroonil.

Tugevalt kaubeldi Norma aktsiatega, mille sulgemishind jäi küll sarnaselt neljapäevaga 49 kroonile, kuid mille hinnanoteeringute vahe kuivas päeva lõpus vaid 10 sendi ehk 0,2 protsendini.

Passiivsele kauplemisele vaatamata tõmbusid reedel ostu- ja müüginoteeringute vahed rõõmustavalt kokku ka teistel liideraktsiatel, mida illustreerib hästi börsiülevaate kohal paiknev graafik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing