Õllekraanid toovad kohtuasja

Kristi Malmberg 16. juuli 2001, 00:00

Kesklinna valitsus väljastas Õllesummeri korraldajatele 31 000 krooni eest 62 kauplemisluba. Kesklinna valitsuse ettevõtlussektori juhataja Marika Pärna kinnitusel said kesklinna valitsuse töötajad loenduse käigus aga kauplemiskohtade arvuks 197. Arvestusega, et üks kauplemiskoht maksab päevas 100 krooni ja Õllesummer kestis viis päeva, tahab kesklinna valitsus Meediaekspressilt saada lisaks 135 kauplemiskoha eest 67 500 krooni saada.

?Loodame, et Meediaekspress esitab täpsustatud andmed kauplemiskohtade osas ja on nõus tasuma täiendavalt esitatud arve eest kohtuväliselt,? ütleb Pärn. ?Vastasel korral oleme sunnitud pöörduma kohtu poole.?

Meediaekspressi juht Marje Hansar selgitab, et varasematel aastatel on kesklinna valitsus andnud Õllesummeril kaubelda soovijatele müügiload. Sel aastal suunas kesklinna valitsus aga lubade taotlejad Meediaekspressi poole.

?Meil on 62 firmaga lepingud ja neile me ka kauplemisloa andsime,? ütleb Hansar. ?Kas firma paneb üles ühe või kaks õllekraani, on juba tema enda asi.?

Pärna kinnitusel väljastatakse kauplemisluba igale kauplemiskohale eraldi.

Hansari hinnangul võiks kesklinna valitsus ikka ise kauplemislube jagada, nagu varasematel aastatel. ?See on korraldaja koormamine ametnike tööga,? nendib ta, lisades, et järgmisel aastal nad enam kauplemislubade jagamist enda peale ei võta.

Pärna väitel jagas Meediaekspress kauplemislube välja teist korda, esimest korda organiseeris Õllesummerit korraldav firma kauplemist mullu. Mis saab järgmisel aastal, pole kesklinna valitsus veel otsustanud.

?Jääb arusaamatuks, miks ei ole võimalik esitada kohe kauplemiskohtade arvu, mis pidi olema selge juba enne Õllesummeri algust,? ütleb Pärn.

Pärna sõnul märkis Meediaekspress kauplemislubade saamise taotluses müügikohtade arvuks 74. Töö käigus täpsustati telefoni teel kohtade arvu ja selleks jäi 62.

Turgudel ja tänavatel kauplemise üldeeskirja kohaselt loetakse müügikohaks turul ja tänavakaubanduses müügiletti, müügiautomaati, müügikäru, kauplemiseks kohandatud mootorsõidukit ning kioskit (paviljoni).

Enne kauplemisloa väljastamist peab kohaliku omavalitsuse kehtestatud korra kohaselt olema määratud turul müügikohtade arv ja paiknemine ning igale müügikohale müügiks lubatud kaubagruppide loetelu, lähtudes müügitingimustest ning antud kaupade müügiks kehtestatud kohustuslikest nõuetest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing