Pension tõuseb 100 krooni

Viktoria Korpan 16. juuli 2001, 00:00

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse ja toetuste osakonna peaspetsialisti Vilja Kuzmini sõnul on aastaks 2002 sotsiaalministeerium planeerinud riikliku pensionikindlustuse kulude kasvuks ilma kaitseväe pensionideta umbes 1,1 miljardit krooni.

?Sotsiaalministeeriumi eeldatav ei pruugi saada heakskiitu rahandusministeeriumis, valitsuses ega riigikogus,? märkis Kuzmin.

?Indekseerimine tähendabki, et kõik riikliku pensionikindlustuse seaduse (PKS) alusel arvutatud pensionid suurenevad ühe ja sama protsendi võrra. Samas tuleb täpsustada, et on isikuid, kellele makstakse varasema seaduse alusel määratud pensioni, ja nendel ei pruugi pension sama protsendi võrra tõusta või ei pruugi üldse tõusta,? selgitas Kuzmin.

Pensionide indekseerimise tõttu sotsiaalmaksu ei suurendata, ütles rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna peaspetsialist Saida Ausing.

?Sotsiaalmaks riiklikuks pensionikindlustuseks on endiselt 20 protsenti sotsiaalmaksuseaduses sätestatud tuludelt,? sõnas Ausing.

Ausing lisas, et kogumispensioniga liituvate isikute arvu ja tulude suurusi arvestades on esialgselt kavandatud üleminevaks sotsiaalmaksuks 2002. aastal 416 miljonit krooni.

?Juhul kui sotsiaalmaks laekub prognooside kohaselt, jääb raha nii pensionide indekseerimiseks kui ka kuludeks seoses pensionäride arvu kasvuga,? nentis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing