Telekomilt oodatakse kasumi langust 19%

Kaja Koovit 16. juuli 2001, 00:00

?Trend on kogu aeg tulude vähenemise suunas,? ütles Ühispanga analüütik Sander Danil, kes prognoosib Eesti Telekomi neljapäeval avaldatavaks esimese poolaasta ärituluks 1,97 miljardit krooni ning puhaskasumiks 440 miljonit krooni. See tähendab, et eelmise aasta esimese kuue kuuga võrreldes suureneksid äritulud vaid protsendi võrra ning puhaskasum kahaneks 19 protsenti.

Arvestades Telekomi esimese kvartali tulemusi, eeldab Ühispanga prognoos, et nii käive kui ka ettevõtte kasum on teises kvartalis esimesega võrreldes vähenenud.

Eesti Telekomi esimese kvartali äritulud olid 1,05 miljardit krooni ning puhaskasumit teenis kontsern 275,3 miljonit krooni.

Sander märkis, et Telekomi kasvu hoiab üleval Eesti Mobiiltelefon, Eesti Telefonil seevastu aga on ilmselge langus.

Kui kõik oleks jäänud samaks, oleks kohaliku kõne tariifi tõus kompenseerinud rahvusvaheliste ja kohalike kaugekõnede tariifi langust. Nüüd on hinnasõda tekkinud ka kohaliku kõne turul, mis võib tulemuste suhtes olla üsna karm, rääkis Danil.

Hansabank Marketsi analüüsi osakonna juhataja Urmas Riiel seevastu on Telekomi tulemuste suhtes positiivsema nägemusega ning tulemuste halvenemist ei oota.

?Kasvu küll väga palju ei tule, aga ka tagasiminekut ei peaks olema,? ütles ta.

Riiel ootab Telekomi esimese poolaasta ärituludeks 2,15 miljardit krooni ning puhaskasumiks 544 miljonit krooni ehk teise kvartali ärituludeks 1,1 miljardit krooni ja puhaskasumiks 269 miljonit.

Sander Danil märkis, et teise kvartali tulemused võimaldavad saada juba parema ülevate sellest, kuidas kontsern on avanenud konkurentsi tingimustes vastu pidanud.

Urmas Riieli sõnul ei anna see aasta kindlust konkurentsis tegutsemise osas, selle tekkimiseks võiks kuluda kolm aastat.

?Ma arvan, et teise kvartali tulemuste põhjal on veel vara konkurentsitingimustes tegutsemise edukuse üle spekuleerida,? lausus Riiel.

Ta lisas, et tõenäoliselt Telekom aktsionäridele pettumust ei valmista ning suudab olukorda kontrollida.

Riieli sõnul tasub Eesti Telekomi investeeringuna kindlasti kaaluda, sest fundamentaalselt on ettevõte suuresti alla hinnatud. Hansabank Marketsi Eesti Telekomi aktsia hinnasiht on 140 krooni.

Investeerimispankade Trigon Markets ja Suprema Eesti Telekomi esimese poolaasta majandustulemuste prognoosid ei olnud reedel veel kättesaadavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing