Ametnik kerjas raha

17. juuli 2001, 09:50

Justiitsministeeriumi kohtute osakonnas töötav noor nõunik Tristan Ploom saatis pärast jaanipäeva elektronkirja oma vastutusala ametnikele ja riigiteenistujatele palvega anda raha kursusekaaslase õpinguteks, kirjutab Postimees.

Sajakonnale adressaadile läkitatud abipalves teatas justiitsministeeriumi kohtute osakonna prokuratuuri talituse nõunik Tristan Ploom, et üks tema kursusekaaslane soovib sooritada magistriõpet Stockholmi ülikoolis ning kuna noormehe tuttaval ei õnnestunud stipendiumi saada, kogub ta õppima minekuks ise raha.

?Minu palve on, et te teeksite heateo ja aitaksite inimest hädas vastavalt oma võimalustele ja heasoovlikkusele,? anus ministeeriumi nõunik. Palve jõudis paarikümne prokuröri ja prokuratuuriametnikuni Ploomi vastutusalast, kellele lisandus väärikaid õigusteadlasi, justiits- ja siseministeeriumi ametnikke, kaitsepolitsei töötajad ja meediategelasigi.

Justiitsministeeriumi kohtute asekantsleri kohusetäitja Enno Loonurm ötles, et ei kiida Ploomi teguviisi heaks. ?Mina ei oleks nii teinud,? nentis Loonurm, kelle juhitavas struktuuriüksuses Ploom töötab.

Mitmed Ploomilt abipalve saanud inimesed ei pidanud niisugust rahaküsimise viisi õigeks ja seadsid ametniku eetilisuse kahtluse alla. Üks anonüümseks jääda soovinud tippametnik nimetas toimunut ?kõrge ametniku raha kerjamiseks tuttavale ning sügavalt ebeetiliseks teoks?.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing