Börsil taastati kauplemine Pro Kapitali aktsiatega

17. juuli 2001, 10:27

Tallinna väärtpaberibörsil alustati pärast päevast vaheaega taas kauplemist Pro kapitali aktsiatega. Päevase kauplemispausi põhjuseks oli Pro Kapitali poolt Äripäevas esmaspäeval avaldatud artiklile kommentaari koostamine.

Väljavõtteid Pro Kapitali juhatuse liikme Aivar Pihlaku kommentaarist.

Pro Kapital Grupp (PKG) teatab, et kooskõlas varem avaldatud infoga kavandab ettevõte käesoleval aastal oma tegevust laiendada. Vastupidiselt ajalehe poolt väidetule pole ettevõte sattunud kriisiolukorda ning suudab oma tegevust optimaalselt rahastada, antud lubadusi täita ning oma võtmepersoone motiveerida.

Tõsi on küll see, et kinnisvaraarendustegevuse eripärast tingituna on tegevuse laiendamise faasis uute kinnistute ja projektide omandamisega seotud kulude tõttu ettevõtte kasumlikkus väike, sest kasum realiseeritakse enamasti valminud projektide müügil.

Käesolevaks aastaks ei ole Pro Kapital Grupp avaldanud kasumiprognoosi ning ei plaani seda ka teha.

Ettevõtte käesoleva aasta tulemust mõjutavad eelkõige kulud laienemise rahastamiseks teostatud eurovõlakirjade emissioonile ning Itaalias ja Aafrikas tegutseva eelmisel aastal omandatud tütarkontserni Domina Vacanze integreerimiseks Pro Kapital Gruppi. 31.03.2001 seisuga oli PKG omakapital ligi 1,1 miljardit krooni ja aasta lõpuks kasvab see aktsiaemissiooni toel veel ligi 375 miljoni krooni võrra.

Juhatuse hinnangul on PKG omakapital pärast kavandatava aktsiaemissiooni läbiviimist piisav ettevõtte töö efektiivseks korraldamiseks.

Pro Kapital Grupi juhatus kinnitab, et ettevõte kavandab ka edaspidi oma tegevust viisil, mis lubab täita kõik kohustused nii oma võlausaldajate, partnerite kui klientide ees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing