Interneti spioonipoes müüakse Eestis seadusega keelatud jälitusvahendeid

ÄP 18. juuli 2001, 00:00

www.hot.ee/spioonipood

Sobiv lehekülg neile, kes tahavad ennast spioonina tunda ning vajavad selleks mõningaid tehnilisi abivahendeid.

Poe pakutav valik ulatub nn lutikatest ja nõrkade helide kuulamist võimaldavast abivahendist kuni Rootsi armee toidunõudeni.

Põhjalikum ülevaade on antud erinevas suuruses pealtkuulamisvahenditest ehk lutikatest. Umbes tikutoosisuurune, igapäevaselt kasutusel olevas FM-lainealas (88?108 MHz) töötav pealtkuulamisseade on kuuldav kuni 50?250 m kaugusel, seda sõltuvalt toiteelemendist ja kohalikest oludest.

Lutika patarei tööaeg on 6?600 tundi ning seda on võimalik kuulata hariliku analoogskaalaga matkaraadioga või kallima digitaalhäälestusega skanneriga, tavaline autoraadio kuulamiseks ei sobi.

Eraldi pakutakse ka miniatuurseid videokaameraid ja nende juurde kuuluvaid portatiivseid TV-saatjaid ja kaameraaluseid, samuti täiskomplektseid TV-süsteeme neile, kes ise elektrialal asjatundmatud. Eraldi on võimalik muretseda ka miniatuurseid telereid monitorideks.

Eesti oma toodangust pakub Spioonipood süsteemi telefonikõnede varjatud salvestamiseks telefoniliinilt. Süsteemi üks ots ühendatakse telefoniliinile ja teine diktofoni mikrofoni sisendisse, salvestamine käivitub, kui telefoniga räägitakse.

Müügiks pakutakse ka hiljuti Vene sõjaväe soomusautodel ja tankidel kasutusel olnud öise nägemise seadmeid, mida on soovi korral võimalik kasutada ka soomusmasinast eraldi.

Spioonipoe koduleheküljel oleva informatsiooni kohaselt pakutakse seal abi ka keerulisemate soovide täitmisel.

Kedagi taoliste seadmete omamise eest karistada ei saa. Küll aga on väga täpselt jälitustegevuse seaduses reguleeritud nende kasutamine kellegi jälgimiseks.

Ebaseaduslik jälitustegevus on kriminaalkorras karistatav tegu, mille raskeima vormi eest saab karistada isegi kuni viieaastase vabadusekaotusega (KrK § 133_1).

Seega, kui neid seadmeid osta, siis peaks meeles pidama, et kasutada neid praktiliselt ei tohi. Soovitan kõigil enne ostu tutvuda jälitustegevuse seadusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing