Mustrijäljendid annavad betoonsillutisele ilmet

Vjatseslav Filippovitch 18. juuli 2001, 00:00

Dekoratiivbetooni alal on maailmas liidrikohal Inglise kompanii Creative Impressions Ltd. Balti riikides paigaldab musterbetoonist sillutisi OÜ Maastikumeister.

Dekoratiivseid musterbetoonkatteid valmistatakse uudsel meetodil ? mustrijäljendid pressitakse värskelt valatud betooni. Spetsiaalse koostisega, väga vastupidav kiudarmeeritud betoonisegu valatakse vormi ja tasandatakse. Värske pind kaetakse kuiva värvilise kõvendajaga ja sellesse pressitakse tekstuurvormide abil muster, mis annab betoonkattele kauni ja kordumatu väljanägemise. Dekoratiivbetooni pind sarnaneb tõetruult munakivi-, telliskivi- või kiltkiviteega, plaat- või kivisillutisega.

Musterbetooni koostist saab kohandada erinevate klimaatiliste tingimustega, ka Eestimaa niiske ja ebapüsiva ilmastikuga. Polüpropüleenist monokiud tugevdavad betoonkihti kogu selle mahus, vähendades pragunemise tõenäosust betooni plastilisel kokkutõmbumisel märgatavalt. Samas suurendavad kiud betooni vastupidavust löökidele ja hõõrdumisele, samuti selle külmakindlust, tagades niimoodi pinnakatte pikaealisuse.

Betoonkatte pealmine kiht sisaldab kvartsiosakesi, mis muudavad katte tugevamaks ja suurendavad kulumiskindlust.

Sellise tehnoloogia eelis on mustrite suur valik ? tekstuurvormide mitmekesisus on tohutu, pealegi saab neid iga kord erinevalt kombineerida. Dekoratiivkatte värvitoone on palju ning kasutades korraga mitut värvi, saab anda põhitoonile juurde erinevaid varjundeid. Sel moel omandab teekate või põrand ainulaadse ja kordumatu, pisut vanaaegse hõnguga väljanägemise.

Sissepressitud mustriga kõvastunud pind kaetakse spetsiaalselt betoonpindade töötlemiseks ettenähtud lakiga, mis muudab värvid erksamaks ning kaitseb sillutise pinda kulumise, UV-kiirguse jt kahjulike mõjude eest.

Spetsiaalselt dekoratiivsete musterbetoonalade rajamiseks välja töötatud plastvorm pakub maastikukujundajatele, disaineritele ja arhitektidele oma mõtete elluviimiseks piiramatuid võimalusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing