Fokkeri rataste purunemise tingis viga elektroonikaplokis

18. juuli 2001, 14:53

Eile õhtul Vilniusest saabunud Estonian Airi Fokkeri vasak rattapaar purunes, sest peale pidurdamise alustamist lennuki pidurid blokeerusid, mis võis olla kaudselt tingitud süsteemi vanadusest.

Estonian Airi Fokkerite vanempiloot Maido Veebel selgitas, et sarnaselt auto ABS pidurisüsteemile on lennukitel skid-control, mis antud juhul tööle ei hakanud.

?Piloodid tegid väga head tööd ning lennuk ei vibanud vasakule ja paremale nagu ma tänasest lehest lugesin,? ütles Veebel. ?Pärast peatumist teavitas kapten 12 lennukis viibinud reisijat, et ratta purunemise tõttu viib terminaali neid buss, mingit segadust polnud.?

Kaheksa aasta vanune Fokker on piloodi hinnangul keskmine iga lennuki jaoks. Estonian Airi Boeingud on juba 5 aasta vanused.

Juba paar aastat on Estonian Air plaaninud kahe ettevõttele kuuluva Fokkeri välja vahetamist, kuid senimaani pole juhtkond otsusele jõudnud, millise reaktiivlennuki mudeli kasuks otsustada. Veebeli sõnul on järgmiseks aastaks Fokkerid likvideeritud, ümberõppe alustamine on kavas juba lähiajal.

Praegu kurseerivad Fokkerid Riia, Vilniuse, Moskva, Stockholmi, Kopenhaageni ning Hamburgi liinil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing