Trombid tekitasid riigimetsas kahju 55 miljoni krooni ulatuses

Inno Tähismaa 19. juuli 2001, 12:40

Tänase seisuga hindab riigimetsade majandaja RMK oma metsades trombikahjustuste ulatuseks ligi 4000 hektarit ja rahaliseks kahjuks 55 miljonit krooni, teatas RMK esindaja.

Lisaks vajab ligi 7000 hektarit riigimetsa lähiajal täiendavat sanitaarraiet. Kõige enam on riigimetsa hävinud Virumaal RMK Tudu, Oandu ja Paasvere metskonna maadel. Vähem on tromb kahjustanud Järvamaa ja Pärnumaa metsi.

Esmajärjekorras alustatakse tormikahjustuste likvideerimist teede vabastamisest ja väärtuslikemate, kuid samas kiiresti riknevate okaspuulankide ülestöötamisest. Hetkel töötab kahjustatud aladel 17 metsamasinat ehk nn harvesteri ning jätkuvalt otsitakse vastava tehnikaga varustatud alltöövõtjaid. RMK Kirde regiooni peametsaülema Tavo Uuetalu hinnangul välditakse võimalusel käsimootorsaagidega raiemeeste kasutamist, sest pinges puud võivad olla töölistele ohtlikud.

RMK peadirektori Andres Onemari hinnangul seisab RMK keerulise ülesande ees: lisaks tormikahjustuste füüsilisele likvideerimisele tuleb tagada ka varutud materjali efektiivne müük samaaegselt säilitades turu stabiilsust. Kavas on üle vaadata kõikide regioonide müügiplaanid ja vähendada korralisi raieid kahjustamata piirkondades. ?See peaks vältima paanikat turul ja metsaomanike täiendavat kahju puiduhindade langusest,? kommenteeris Andres Onemar RMK edasist tegevuskava.

Riigimetsa majandaja RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine: metsa uuendamine, kasvatamine ja kasutamine ning metsakaitse korraldamine. RMK korraldab riigimetsades ulukihoolet ning jahi- ja loodusturismi, samuti on RMK ülesandeks tagada igaüheõigusega seotud metsakasutus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing