Kommentaare tolli lauskontrolli kohta Iklas

23. juuli 2001, 00:00

Täpsemad arvud ehk kogus, väärtus ja maksupettuse ulatus saavad selgeks järgmisel nädalal. Bussid olid kaupa otsast otsani täis laaditud. Sinna oli mahutatud tonnide viisi väga laias nomenklatuuris turgudel müüdavat kaupa.

Kauba väärtuseks deklareerivad toojad näiteks 1500 krooni. Tegelikult peaks see number olema vähemalt viiekohaline.
Edela tolliinspektuuri juhataja Marek Helm (Äripäev 20.07)

___________________________________________

Me ostamegi kaubad Poolast odavalt, aga toll sunnib meid deklareerima kõrgema hinnaga. Toll ise seab sellised tingimused, et me petaksime.
kaubatooja Andrei (Äripäev 20.07)

___________________________________________

Tollil on äravõetud kaubaga tegelemiseks aega kaks aastat. Kahe aasta jooksul peaksid selguma ka trahvisummad, mis võivad ulatuda kuni kauba kolmekordse väärtuseni. Kui salakaupa oli 50 000 krooni eest, võime määrata 150 000kroonise trahvi. Reeglina aga nii suurt trahvi pole tehtud.
Edela tolliinspektuuri talituse juhataja Imre Rubin (Äripäev 20.07)

___________________________________________

Kõige hullem on see, et iga tollivahetus räägib eri juttu ja seab eri tingimused. Üks paneb laste dressipükstele Stockmanni hinna, teine ütleb, et ei ? hinnakirjast tuleb pool maha võtta.

Levib jutt, et kogu selle puistamise taga on mingi suur ärihai, kel tollis käsi sees ja kelle kallitest poodidest keegi kaupa ei osta, kui turg odavat trääni täis.
Leedu täiturule kaubareise korraldav Anna (SL Õhtuleht 20.07)

___________________________________________

Mõni vahelejäänu üritas meid veenda, et kõik 40 öösärki on ta toonud endale. No, kui ma näen ühte ja sama naist Leedust kaubaga tulemas vähemalt 2 korda nädalas ja alati on tal kaasas 40 öösärki ? ma tahaks teada, kui palju öösärke üks naine siis vajab?
Ikla tollipunkti juhataja Kaljo Hook (SL Õhtuleht 20.07)

___________________________________________

Harjuski töö pole kadestamist väärt töö, ääretult tulus ka mitte. Enamik inimesi teeb seda parema puudumisel. Praegused puistamised ajavad nii mõnegi inimese pankrotti, aga mingit alternatiivset töö- või tegevusvõimalust riigil neile asemele pakkuda ei ole. Põhimõtteliselt peaksid muidugi kõik inimesed ausalt makse maksma. Siiski ei ole ?väikeste kalade? pigistamine asi, millega maksukogujatel oleks põhjust uhkustada. Selle tulemusel ei pruugi kellegi elu paremaks muutuda.

Sellepärast pigistavad osad riigid ?hallis? majanduses tegutsejate suhtes silma kinni, kui nood vaid oma eluspüsimise eest hoolitsevad ja suuri rikkusi kokku ei kuhja.
Eesti Päevalehe juhtkiri 20.07

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing