Preatoni kogub välispressis kuulsust

Peep Sooman 23. juuli 2001, 00:00

Ernesto Preatoni on Itaalia ajakirjanduse väitel ostnud kuni 5 protsenti Itaalia infotehnoloogia lipulaevast Olivetti. Preatoni enda sõnul piirdub tema osalus Olivettis 0,14 protsendiga, mille turuväärtus on Eesti kroonidesse ümber arvestatuna 340 miljonit krooni. Spekuleeritud 5protsendilise osaluse korral on Preatoni ja tema partnerite osaluse väärtuseks 12 miljardit krooni.

Preatoni on Itaalia ajalehes Il Sole ka kinnitanud, et ?tema ja mõni tema sõber? ostavad Olivetti aktsiaid, kuid tegu ei olevat vaenuliku ülevõtmisega, milles Itaalia ajakirjanikud teda kahtlustanud on.

Preatoniga ühel ajal on Itaalia ajalehe kinnitusel hakanud Olivetti vastu huvi tundma ka Saudi Araabia prints Al Waleed, ehkki ta pole veel firma aktsiaid kokku ostma hakanud.

Olivetti on üks Itaalia suurimaid infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni firmasid, mille turuväärtus on 242 miljardit krooni. Firma pakub tava- ning mobiiltelefoniteenuseid, internetiteenust ning IT-lahendusi.

Ettevõtte eelmise aasta käive oli 470 miljardit krooni ning kahjum 60 miljonit krooni, 1999. aastal oli käive 441 miljardit krooni ja kasum 315 miljonit krooni. Firma annab tööd enam kui 130 000 töötajale.

 • Aktsiaturu kuulujuttude kohaselt ostab Itaalia ärimees Ernesto Preatoni telekommunikatsiooni haldusfirma Olivetti aktsiaid. Mõnede allikate sõnul võib ta juba omada 2 või isegi 5 protsenti Olivetti aktsiapakist.

Preatoni pidas jutte ?kõvasti liialdatuks?, öeldes, et tal pole firmas olulist osalust. Ta lisas, et mõni aeg tagasi andis Eestis asuv Preatoni Pank Olivettile ostusoovituse. ?Ka mina andsin selle oma pikaajalistele klientidele,? lisas Preatoni.
Corriere della Sera, 7. juuli, 2001.

 • Itaalia infotehnoloogia- ja telekomisektoris kaubeldava Olivetti aktsia hind langes eile 0,37 protsendi võrra 2,15 eurole, viimase kahe päeva jooksul omandas Luksemburgi haldusfirma Bell 0,63protsendilise osaluse Olivettis hinnaga 3 eurot aktsia.

Bell viis hiljuti läbi 1100 miljardi liirise (8,8 mld krooni) aktsiakapitali laiendamise, et suurendada oma osalust Olivettis 19,6 protsendilt 22,5 protsendile.

Eile kaubeldi 15,2 miljoni Olivetti aktsiaga hinnal 2,18 eurot aktsia ning Itaalia telekommunikatsioonigrupi Telecom Italia puhul vahetas omanikku 0,47 protsenti aktsiatest. Samal ajal kuulutas Itaalia investor Ernesto Preatoni, et ta on omandanud 0,14 protsenti Olivetti aktsiapakist.
Il Sole, 11 juuli 2001.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 11:44
  Otsi:

  Ava täpsem otsing