Autojuhid sandistavad teel loomi

24. juuli 2001, 09:11

Autojuhid on sel suvel loomade suhtes iseäranis hooletud ning sügiseks koguneb loomadega juhtunud liiklusõnnetusi möödunud aastatest enam, kirjutab Eesti Päevaleht.

Selle aasta 20. juuli seisuga on suured mets- ja koduloomad sattunud kaheksasse õnnetusse, milles said viga ka inimesed. Mitmeid kordi on maanteeameti andmeil suurenenud kokkupõrkest loomaga autoomanikule varalise kahjuga lõppenud avariide arv.

?Õnnetustesse on sattunud igasuguseid loomi, aga väiksemate loomade kohta puudub ülevaade, kuna inimesed ega autod neis õnnetustes viga ei saa,? tõdes maanteeameti liikluskorralduse peaspetsialist Helve Lõhmus, kelle sõnul on siili- või rebaselaip tee ääres tavaline pilt.

Lõhmus lisas, et ilmselt on kasvava autode arvu kõrval probleemiks ka kasvav hooletus. ?Alla aetud koer jäetakse südamerahus tee äärde vedelema, isegi ei peatuta,? kirjeldas ta, ?kui kedagi näha pole, visatakse surnud kits pagasnikusse ja sõidetakse minema.?

Lõhmuse sõnul on teele jooksvad loomad suureks probleemiks Harju, Ida-Viru, Tartu, Järva ja Jõgeva maakonnas, sest seal on suuremad metsad. Autoga tapetud koerte poolest on esirinnas Narva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing