Puiduturg piirab Pärnu sadama kaubakäivet

24. juuli 2001, 09:24

Puidunõudluse vähenemise tõttu maailmaturul vähenes Pärnu sadamate kaudu veetud kauba kogus tänavu esimesel poolaastal 3,1 protsenti 1,06 miljoni tonnini, kirjutab Pärnu Postimees.

ASi Pärnu Sadam juhatuse esimees Peeter Volkov pidas kaubakoguse vähenemist ajutiseks nähtuseks. ?Tselluloosi hind ja paberivabrikute töö on alati kõikunud,? ütles Volkov, põhjendades Pärnu sadamate ajutist kaubaveo kahanemist Euroopas vähenenud puidunõudluse ja sellele järgnenud madalama hinnaga.

ASi Pärnu Laevatehas tegevdirektor Juhan Pihelbu oli märksa vähem optimistlik. Temagi nentis, et puidufirmade tagasimineku põhjustas Euroopa madalseisus turg, kus hinnad on kukkunud.

Pihelbu hinnangul on paremad raielangid lagedaks tehtud ning nüüd on jäänud raiuda mets, kust puitu on raskem kätte saada, ning see pidurdab puidufirmade tegevust.

Siiski möönis Pihelbu, et erametsades on reservi, sest kõik omanikud pole veel oma dokumente korda saanud ja seetõttu on raie seisnud.

?Raske on ennustada sedagi, kuidas mõjub turule keeristormidest laastatud metsa turule tulek. See võib käivet kasvatada,? sõnas Pihelbu.

Normaalselt töötab aga laevatehase toiduõliterminal, mille kaudu imporditakse keskeltläbi tuhandetonnine laevatäis toiduõli kuus, millest osa siinsamas pudelisse villitakse ning jaemüüki läheb.

ASil Pärnu Sadam valmis projekt ja Vana-Pärnus alustatakse uue ujuvkai paigaldamise vaiatöid. Kui peale- ja mahasõidud valmis, saab ujuvkailt niisama edukalt kaupa laadida kui kaldalt, selgitas Volkov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing